Przetnij cytryny i umieść je w sypialni, a efekty będą zdumiewające!

cytryny

Przetnij cytryny i umieść je w sypialni, a efekty będą zdumiewające! Aromaterapia z roku na rok jest coraz bardziej popularna. Jej skuteczność polega na zastosowaniu odpowiednich zapachów, które są w stanie wywołać pożądane reakcje fizjologiczne. Za pomocą takiej terapii pokonasz wiele chorób, które uprzykrzają Ci życie.

To aromaterapii można wykorzystać między innymi cytryny. Ten owoc ma naprawdę wiele zastosowań leczniczych. Jego zapach jest bez wątpienia silny i działa orzeźwiająco. Cytryna, tak jak wiele innych owoców cytrusowych ma w sobie wiele witamin A, B oraz C. Ponadto, są w niej takie składniki odżywcze jak potas, wapń, miedź, czy mangan. Oczywiście ta lista nie zamyka się tylko na tych minerałach. W tym żółtym cytrusie znajdziemy także wiele naturalnych antyoksydantów.

Aromaterapia przygotowana na bazie cytryn zapewni Ci wiele korzyści zdrowotnych. Uwolni Cię ona od problemów z drogami oddechowymi i zmniejszy objawy astmy. Co istotne, będzie to skuteczne lekarstwo na przeziębienie oraz różne reakcje alergiczne Twojego organizmu. Jedyne, co musisz zrobić to ponacinać cytryny i zostawić je na nocnym stoliku. W ten sposób bezproblemowo zaradzisz nieżytowi nosa oraz wyleczysz się z bólu gardła. Efekty nadejdą bardzo szybko, możesz się ich spodziewać już po jednej nocy!

Cytryny – do aromaterapii szczególnie nadaje się olejek cytrynowy

Najnowsze badania wskazują na to, że olejek cytrynowy jest szczególnie skutecznym środkiem do aromaterapii. Zapewnia on więcej korzyści leczniczych, niż nacięta cytryna. Wszystko to dlatego, że jest on o wiele bardziej skoncentrowany. Jego zapach oraz zawarte w nim składniki są o wiele silniejsze niż w przypadku zwyczajnej cytryny. Za pomocą olejku cytrynowego zredukujemy takie negatywne emocje jak stres, smutek, rozdrażnienie oraz strach. Działa on także na inne niepożądane odczucia.

Lista korzyści stosowania aromaterapii opartej o zapach cytryn jest długa. Poniżej prezentujemy jej skróconą wersję:

 • Łagodzi objawy astmy oraz redukuje liczbę jej ataków
 • Niszczy bakterie, które rozwijają się w naszych drogach oddechowych
 • Usuwa toksyny z oskrzeli
 • Ułatwia oddychanie
 • Zapobiega wymiotom oraz mdłościom
 • Zmniejsza odczuwany ból
 • Likwiduje bakterie odpowiedzialne za stany zapalne w gardle
 • Poprawia działanie naszych zmysłów
 • Hamuje rozwój komórek nowotworowych w wątrobie
 • Likwiduje drożdże, które gromadzą się w naszym ciele
 • Działa na różne problemy skórne
 • Poprawia stan skóry głowy i rozwiązuje problem łupieżu

Istnieją także inne zalety stosowania podobnej aromaterapii:

Za pomocą nadkrojonej cytryny oraz olejku cytrynowego możesz odświeżyć powietrze w swoim domu. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie niż skorzystanie z różnych chemicznych preparatów. Takie produkty zawierają szkodliwe składniki, które mogą powodować reakcje alergiczne, podrażnienia skóry, problemy z oddychaniem, a nawet zaburzenie równowagi hormonalnej.

Za pomocą odpowiedniego odświeżenia powietrza w domu uchronisz się od niepożądanych zmian koloru Twoich ulubionych ubrań.

Olejek cytrynowy jest w stanie także odstraszyć owady. Dlatego warto nanosić go latem na skórę.

Astma jest coraz powszechniejszym problemem. Jest to bardzo groźna choroba cywilizacyjna, ponieważ utrudnia naturalne oddychanie. Często dochodzi do astmy w następstwie przewlekłego zapalenia płuc. Trzeba szczególnie uważać na tę chorobę. Nawet nieduże skurcze dróg oddechowych mogą zatamować odpowiedni dostęp do tlenu.

Cytryna charakteryzuje się silnymi cechami fitochemicznymi. Podobne właściwości posiadają syntetyczne olejki eteryczne. Za pomocą podobnych składników można zwalczyć szkodliwy dla naszego zdrowia ozon. W fachowym piśmie naukowym „Bioorganic and Medicinal Chemistry” opublikowano wyniki badań klinicznych dotyczących zastosowania cytryn do aromaterapii. Okazało się, że jest ona w stanie w naturalny sposób zwalczyć stany zapalne oraz ograniczyć ataki astmy.

Warto przytoczyć także badania opublikowane w piśmie „Psychoeuroendocrinology” w 2008 roku. W artykule naukowym stwierdzono, że olejek cytrynowy działa skuteczniej niż lawenda. Wszystko wskazuje na to, że jest to najlepszy produkt do przygotowania aromaterapii. Po przeprowadzeniu dokładnych badań okazało się, że dzięki podobnym zabiegom można utrzymać wysoki poziom noradrenaliny w organizmie.

Wszystko zależy od Twojego mózgu

Nasz codzienny nastój zależy od tego, jakie hormony wydziela nasz mózg. Na ten proces możemy jednak jakoś wpłynąć. Kluczem do tego jest zastosowanie odpowiednich aromatów. Japońscy naukowcy dowiedli w 2014 roku, że zapach olejku cytrynowego jest szczególnie skutecznym sposobem na poprawę nastroju. Za jego pomocą można także korzystnie wpłynąć na pracę mózgu.

Japońscy specjaliści podkreślają szczególnie wysokie właściwości przeciwutleniające tego olejku. Wśród jego składników znajdziemy substancje odpowiedzialne za redukcje poziomu Fe2+-chlationu oraz wolnych rodników: DPPH i ABTS. Olejek cytrynowy zmniejsza oddziaływanie takich substancji jak AChE, BChE. Dlatego aromaterapia przy wykorzystania tego produktu pozwoli Ci wyleczyć neurodegeneracji oksydacyjnej. Do podobnego schorzenia dochodzi przez narażenie na długotrwały stres.

Przeciwutleniacze, które znajdują się w olejku cytrynowym są szczególnie silne. Za ich pomocą możesz skutecznie ochronić komórki nerwowe przed uszkodzeniami. Poza tym uda Ci się poprawić pracę mózgu. Coraz więcej osób jest przekonanych do tego, że taka aromaterapia jest w stanie zapobiec poważnym chorobom neurologicznym. Dotyczy to między innymi choroby Alzheimera.

Olejek cytrynowy działa także na inne organy. Szwedzcy badacze dowiedli w 2014 roku, że ta substancja skutecznie wspiera pracę wątroby. Jest także w stanie naprawić uszkodzoną śledzionę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...