Maca – zwiększ swoje libido i zrównoważ działanie hormonów

maca

Maca to roślina uprawiana przez wiele stuleci. Rośnie ona w Peru na wysokim poziome tamtejszych gór – And. Od bardzo dawna wykorzystuje się ją, jako naturalny środek na większe libido oraz poprawę ogólnego samopoczucia.

W celach leczniczych wykorzystuje się przede wszystkim korzeń macy. Choć ta roślina może wydawać się nam bardzo egzotyczna, należy ona do tej samej grupy roślin, co kapusta, rzeżucha i rzepa. Pierwsze potwierdzone wykorzystanie sproszkowanego korzenia macy odnotowano w czasach Imperium Inków. W tamtych czasach ta roślina została uznana za świetne urozmaicenie diety.

Inkowie stosowali macę do poprawy libido

Starożytna cywilizacja Inków znała i korzystała z zalet macy. Obecnie mówi się, że był to „peruwiański żeń-szeń”. Inkowie docenili to, że w tej roślinie znajduje się dużo minerałów, białka, błonnika, węglowodanów oraz różnych witamin. Na tym jednak lista się nie zamyka. W macy znajdują się wartościowe aminokwasy, alkaloidy, garbniki oraz kwasy tłuszczowe. Te ostatnie są niezbędne do poprawnego działania naszego organizmu. W korzeniu macy znajduje się wiele substancji o właściwościach fitochemicznych. Inkowie spożywali macę wedle starannie przygotowanego rytuału. Dzięki temu pożywieniu mieli przygotowywali się oni do walki. Maca miała poprawić ich wytrzymałość, siłę oraz libido.

Czemu warto spożywać macę?

Wielu sportowców oraz kulturystów spożywa tę roślinę w celu poprawienia wydajności organizmu. Dzięki niej są oni w stanie wykorzystać większy potencjał swojej siły oraz uodpornić się na zmęczenie.

Nie bez znaczenia jest to, że maca poprawia równowagę naszej gospodarki hormonalnej. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet, które przechodzą właśnie menopauzę. Póki co nie dysponujemy jednak klinicznymi dowodami na takie właściwości tej rośliny.

Przeczytaj uważnie artykuł do końca, aby poznać wszystkie właściwości zdrowotne korzenia macy.

Jak maca działa na organizm kobiet?

Reguluję gospodarkę hormonalną

Korzeń macy ma w sobie wiele składników odżywczych niezbędnych do zachowania prawidłowego poziomu hormonów w organizmie. Działa ona niczym adaptogen hormonalny. Jest to zasługą aktywnego składnika DMI. Ta substancja o właściwościach fitochemicznych znajduje się także w takich produktach spożywczych jak brokuły, kapusta i brukselka. Jest to naukowo udowodnione, że korzeń macy równoważy poziom estrogenu i testosteronu. Działa on tak zarówno na kobiecy, jak i męski organizm. Kolejne badania wykazały, że ten produkt jest w stanie pomóc nam w walce z różnymi rodzajami raka.

Równoważenie poziomu wydzielanych hormonów jest szczególnie ważne dla kobiet, które zaczynają właśnie przechodzić przez menopauzę. Korzeń macy sprawdza się idealnie, jako dodatek do terapii raka jajnika oraz nowotworu mózgu. Warto go stosować także w przypadku leczenie astmy oraz innych przewlekłych chorób.

Korzeń macy to jeden z niewielu produktów spożywczych, które są w stanie wpłynąć na naszą równowagę hormonalną. Nie do końca zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo jest to ważne. Hormony wpływają na ogólną kondycje naszego organizmu oraz na nasze samopoczucie.

Zmniejsza problemy wynikające z menopauzy

Jak zostało już to wspomniane, korzeń macy wpływa na poziom wydzielanych przez organizm hormonów. Oznacza to, że ta roślina jest w stanie poprawić samopoczucie oraz stan zdrowia kobiet przechodzących przez menopauzę.

W 2006 roku przeprowadzono badania nad właściwościami korzenia macy. Okazał się, że jest on w stanie zredukować fizjologiczne i psychologiczne problemy, jakie pojawiają się wraz z menopauzą. Za pomocą tej rośliny pozbędziesz się takich problemów jak nagłe uderzenia gorąca, intensywne pocenie się, problemy z zasypianiem, kołatania serca, a także stany lękowe i depresyjne.

Wielu specjalistów przyznaje, że korzeń macy zmniejsza schorzenia, jakie pojawiają się wraz z pojawianiem się menopauzy. Jest to godna uwagi alternatywa dla powszechnie stosowanej kuracji HRT.

Jednym z objawów menopauzy jest tak zwana mgła mózgu. Ten problem pojawia się wraz z poważnymi wahaniami hormonalnymi. Wedle przeprowadzonych badań stwierdzono, że maca może uchronić między innymi przed problemami z pamięcią, które często wówczas się pojawiają. Kolejne badania wskazują na to, że korzeń macy jest idealnym środkiem neuroprtekcyjnym.

Często menopauzie towarzyszy zwiększone ryzyko pojawienia się osteoporozy. Na szczęście możemy temu zaradzić w naturalny sposób. Korzeń macy pozwoli nam zachować naturalną gęstość mineralną kości zapobiec nagłym spadkom poziomu wapnia.

Korzeń macy pomoże nam także uniknąć depresji. Jest to niebagatelna właściwość. Niezmiernie często dochodzi do podobnego spadku samopoczucia wraz z pojawieniem się menopauzy.

Maca zbija poziom cholesterolu

W korzeniu macy znajduje się wiele steroli roślinnego pochodzenia. Zaliczamy do nich campestrol, sitosterol, ergostadienol, brasykaterol oraz ergosterol. Wszystkie powyższe substancje odgrywają niebagatelną role przy tworzeniu się w roślinach błon komórkowych. W przypadku organizmu człowieka sterole redukują poziom cholesterolu. Przeprowadzono już wiele klinicznych badań, aby sprawdzić te właściwości. Dowiodły one, że korzeń macy nie tylko obniża poziom LD, ale także zwalcza wiele odmian nowotworu.

Maca obniża stężenie glukozy

W 2007 roku zostały przeprowadzone badania, z których wniknęło, że korzeń macy zwiększa tolerancje naszego organizmu na glukozę. Dzięki temu w prosty sposób można obniżyć poziom tej substancji w naszym organizmie. Takie działanie korzenia macy odnotowano u badanych, którzy spożywali ten produkt przez przynajmniej dwa tygodnie.

Maca obniża nadciśnienie

Zawarte w korzeniu macy składniki odżywcze skutecznie chronią nas przed hiperglikemią. Zwalczają także nadciśnienie, do którego dochodzi wraz z rozwojem cukrzycy typu 2. Sproszkowany korzeń macy skutecznie zapobiega pojawieniu się nadciśnienia krwi.

W jaki sposób korzeń macy działa na organizm mężczyzn?

Maca redukuje przerost prostaty

Korzeń macy posiada właściwości lecznicze, które pozytywnie wpłyną także na organizm mężczyzn. Miedzy innymi czerwona odmiana tej rośliny zapobiega rozwojowi przerostu prostaty. Maca skutecznie zmniejsza wielkość gruczołu krokowego. Jest to zatem świetna alternatywa dla konwencjonalnych sposobów leczenia łagodnych problemów z prostatą. Te informacje powinny zainteresować w szczególności starszych mężczyzn, którzy są szczególnie podatni na tego typu problemy zdrowotne.

Maca leczy bezpłodność

Korzeń macy doskonale wspiera kuracje męskiej niepłodności. Dotyczy to w szczególności sytuacji, w których podobny problem wynika z za dużego poziomu ołowiu w organizmie. Nie bez znaczenia jest to, że korzeń macy od wieków znany jest, jako skuteczny sposób na zwiększenie libido.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...