Goździki – środek antygrzybiczny o światowej popularności

goździki

Każdy z nas zna goździki. Pewnie wielu z Was ma w swoim domu trochę wysuszonych pączków rośliny. Goździki weszły bowiem do naszej kuchni, jako aromatyczna i wartościowa przyprawa. Dziś okazuje się, że mogą one służyć nie tylko do poprawy smaku potraw, ale także jako środek leczniczy. Na wiele lat zostało to zapominane, jednak od bardzo dawna znane były zdrowotne właściwości goździków.

Zostały one odkryte już ponad dwa tysiące lat temu przez chińskich uczonych. W ten sposób goździki pojawiły się wśród innych ziół, jakie wykorzystywali ówcześni uzdrowiciele. Na co głównie zwrócono uwagę przy dawnych badaniach nad tą rośliną? Przede wszystkim na tym, że dzięki ich zastosowaniu można uśmierzyć ból. Z tej zalety możemy korzystać do dziś. Oczywiście nie stoimy w miejscu przez te setki lat. Dzięki kolejnym badaniom przeprowadzonym nad tą niezwykłą rośliną okazało się, że ma ona jeszcze szereg innych zastosowań.

Jak zaradzić epidemii grzybicy?

Niestety coraz więcej ludzi dotyka problem grzybicy. Jednym z pierwszych symptomów zarażenia się grzybem jest swędzenie i zaczerwienienie zakażonego miejsca. Do powyższych objawów dochodzi także łuszczenie się naskórka. W niektórych wypadkach w okolicach zakażonego miejsca wyskakują krosty oraz pęcherze. Inną sytuacją jest grzybicze zakażenie paznokci. Wówczas stają są one żółte, zgrubiałe i zaczynają się kruszyć.

Gdzie można zarazić się podobną chorobą? Najczęściej dochodzi do tego na basenach, saunach oraz innych publicznie dostępnych miejscach. Wszystko to za sprawą tego, że grzyby, które atakują nasze ciało, mają tam świetne miejsce do rozwoju. Sprzyja im przede wszystkim wilgoć oraz odpowiednia stabilna temperatura. Niestety, ale leczenie grzybicy jest długim procesem. Jest to o tyle okropne, że dolegliwości z tym związane są szczególnie uciążliwe. Co gorsza, brakuje na rynku odpowiednio skutecznych leków.

Dalego właśnie warto wykorzystać proste rozwiązanie polegające na kuracji opartej na naturalnych składnikach. Walkę z grzybicą należy rozpocząć od dostarczenia do naszego ciała składnika, który zwalcza pasożytnicze mikroorganizmy. Tym sposobem nie tylko pozbędziemy się grzybów, ale także innych niebezpiecznych mikrobów. Jest to kuracja, która zawiera elementy prewencji przed różnymi chorobami oraz pierwotniakami.

Olejek goździkowy – dzięki niemu pozbędziesz się grzybów.

To niesamowite, ale przyprawa, którą dodajemy zazwyczaj do grzanego wina, jest najlepszym spośród znanych nam środków antygrzybicznych. To właśnie dzięki goździkom uda Ci się pokonać dolegliwe zakażenie grzybem. Już tysiące ludzi przekonało się o skuteczności tej rośliny. Jeżeli nie masz już cierpliwości znosić uporczywego swędzenia oraz zmian na skórze lub paznokciu, to koniecznie poddaj się kuracji olejkiem goździkowym.

Czym dokładnie jest olejek z goździków korzennych? Ten niepozorny preparat okazuje się silnym sprzymierzeńcem w walce z grzybem. Wszystko to dzięki jego nietypowemu składowi. Ten naturalny produkt zdrowotny zawiera aż od 15 do 20% olejku eterycznego. Skład tej substancji jest następujący: 70-90% to eugenol, pozostałe składniki to acetyloeugenol oraz kariofilen. W olejku goździkowym znajdziemy także tłuszczowce, garbniki, żywice, fenolowe i pokrewne kwasy organiczne oraz woski. Wszystko to sprawia, że ten naturalny preparat jest świetnym remedium na grzybicę.

Stosowanie olejku z goździków zapewni Ci odkażenie organizmu. Wszystko to za sprawą jego antyseptycznych właściwości. Ponadto ten preparat działa przeciwzapalnie. Przeprowadzone badania laboratoryjne dowiodły tego, że olejek goździkowy jest niezwykle skutecznym lekarstwem. Po przeprowadzonych badaniach eksperci orzekli, że dzięki temu preparatowi można zaradzić kandydozie. Kolejny raz okazało się, że lekarstwo oparte wyłącznie o naturalne składniki jest najlepszym sposobem na pokonanie choroby.

Co ciekawe, olejek z goździków można stosować nie tylko zewnętrznie, ale także wewnętrznie. Pij regularnie herbatkę z goździków, a pomożesz swojemu organizmowi rozpocząć zwalczanie mikrobów. Olejek goździkowy stosujemy także bezpośrednio na zakażoną skórę. Będzie to skuteczne remedium zarówno na grzybicę stóp, jak i dermatofitozę.

Jednak to nie całe zastosowanie tego preparatu. Za pomocą omawianego olejku wyleczmy różne rodzaje zapalenia, jak choćby błon śluzowych, czy skóry. Preparat skutecznie zwalcza pryszcze, które pojawiają się w okresie miesiączkowania, a także zapobiega nadmiernemu poceniu się. W przypadku tej drugiej dolegliwości, gorąco polecamy kąpiel w wodzie z dodatkiem goździkowego ekstraktu. Zastosowywać można nalewkę goździkową lub odwar.

Naukowcy potwierdzają zdrowotne właściwości olejku goździkowego!

Badania jednoznacznie wskazują na skuteczność tego preparatu. Z czego to jednak dokładnie wynika? Otóż w trakcie produkcji tego preparatu wytrąca się silna substancja. Składnik ten składowany jest właśnie w niezakwitłych pączkach goździków. Nazywany jest on eugenol. To właśnie on stanowi najbardziej aktywną substancją, która znajduje się w goździkach.

Dzięki niemu ta roślina może pochwalić się tak silnymi właściwościami przeciwzapalnymi. Do tego wytwarzane przez goździki flawonoidy zapewniają wysoki wskaźnik ORAC olejku goździkowego. Co to oznacza? Dzięki flawonoidom olejek eteryczny w tym preparacie działa o wiele efektywniej. Jego przeciwutleniacze pochłania większą ilość reaktywnych form tlenu.

Obie te właściwości dowodzą zdrowotnych zalet skrywanych przez goździki. To jednak nie wszystkie odkrycia! Hiszpańscy naukowcy z Uniwersytetu Miguela Hernande dowodzą, że dzięki zawartym w goździkach substancjach nasz organizm będzie skuteczniej likwidował wolne rodniki. Oznacza to, że dzięki regularnemu spożywaniu tej rośliny zabezpieczymy się przed przedwczesnym starzeniem się, a także rozwojem komórek nowotworowych.

Jak przygotować olejek z goździków?

Składniki, czyli goździki i …

Sposób przygotowania:

  1. Goździki rozgniatamy za pomocą młynka.
  2. Na patelni powoli rozgrzewamy oliwę i dodajemy do niej goździki.
  3. Po krótkim podgrzaniu olejek jest już prawie gotowy, należy przelać go do buteleczki i odstawić w ciemnie miejsce.
  4. Po upływie doby preparat jest gotowy.

Dawkowanie:

Miejsca zakażone grzybicą smarujemy olejkiem raz dziennie.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Nie raz stosowalam sie to porad z tej strony , dzieki mojej siostrze , jestem zadowolona , nawet bardzo , polecam wszystkim , w chwili obecnej mam oklad z ncytryny i oleju sezamowego na kolano , ulga niesamowita , pozdrawiam

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...