Miesiączka, czyli comiesięczne złuszczanie się nabłonka macicy

miesiączka

Miesiączka to comiesięczne złuszczanie się nabłonka macicy. To normalny i zdrowy proces. Dziewczynki zaczynają miesiączkować, gdy są w okresie dojrzewania, zazwyczaj około 13 roku życia. Podczas miesiączki kobiety używają podpasek higienicznych lub tamponów. Miesiączka zazwyczaj trwa od trzech do pięciu dni.

Zwykle występuje co miesiąc między dojrzewaniem a menopauzą. Nie występuje podczas karmienia piersią lub ciąży. Występuje, ponieważ hormony płciowe powodują wzrost endometrium, które staje się miękkie i gąbczaste, gotowe do zapłodnienia. Jeśli jajeczko nie zostanie zapłodnione, zagęszczone endometrium nie jest potrzebne, więc oddziela się od macicy i jest wydalane z pochwy wraz z pewną ilością krwi, podczas miesiączki. Po niej, endometrium zaczyna się pogrubiać i cały cykl menstruacyjny zaczyna się od początku.

Domowe sposoby na bolesną miesiączkę

Bolesna miesiączka dotyczy wielu kobiet. Istnieje wiele domowych sposobów na jej złagodzenie. Warto jednak wcześniej pamiętać, że istnieją pewne czynniki, które mogą powodować bolesne miesiączki. Możemy do nich zaliczyć dziedziczność, nadmierne ćwiczenia, fast-food i nadmierne spożywanie pikantnych potraw.

Do częstych objawów bolesnej miesiączki możemy zaliczyć nudności, wymioty, ból w okolicy brzucha, skurcze w obrębie dolnej części brzucha, bolesne pulsowanie, nadmierne pocenie się, zawroty głowy, bóle głowy, biegunkę i utratę apetytu. Do częstych objawów możemy też zaliczyć wahania nastroju, nadmierne pocenie się i częste oddawanie moczu.

Naturalne sposoby na bolesną miesiączkę

Istnieje kilka domowych sposobów na poradzenie sobie z bolesną miesiączką, które są proste i dość bezpieczne, aby je wypróbować, bez ponoszenia ryzyka. Jednym z najprostszych domowych sposobów jest wzięcie ciepłej kąpieli. Nie tylko pozwala się zrelaksować, ale również pomaga złagodzić ból. Kminek koptyjski jest uważany za jeden z najbardziej skutecznych środków domowych dla bolesnych miesiączek. Wystarczy nalać tylko pół łyżeczki tej łyżeczki.

Następnie należy dolać wodę (pół filiżanki) i pozostawić do wrzenia, aż pozostanie tylko połowa zawartości. Później filtruj tę mieszaninę, a następnie używaj jej dwa razy dziennie po posiłkach. Można też wziąć od ośmiu do dziesięciu liści neem i zmielić je z sokiem imbirowym, aż powstanie drobna pasta. Spożywanie tej mieszaniny podczas miesiączki może być bardzo skuteczne w łagodzeniu bólu. Butelka gorącej wody również może być bardzo pomocna. Wystarczy ją umieścić na brzuchu.

Wszyscy wiedzą, że ryby mają dużą zawartość kwasów tłuszczowych omega-3, które są bardzo pomocne w łagodzeniu skurczów. Dlatego warto jeść regularnie ryby. Spożywanie niedojrzałych papai jest kolejnym pomocnym lekarstwem. Pozwala na lepsze przepływy krwi. Aby złagodzić bolesne skurcze można też wypić herbatkę rumiankową. Weźmy filiżankę i zagotujmy wodę. Dodajmy do zagotowanej wody suszone kwiaty rumianku i odstawmy na chwilę. Później wymieszajmy ten preparat. Twoja herbata rumiankowa jest już gotowa.

Można też wziąć filiżankę maślanki i dodać do niej pół łyżeczki proszku z kozieradki. Pijmy tę mieszaninę dwa razy dziennie przed posiłkiem. Specjaliści polecają też ograniczenie mięsa i produktów o wysokim wskaźniku glikemicznym. Regularnie za to można jeść buraki, zielone warzywa, nóżki kurczaka i gorzkie tykwy. Wiadomo, że istnieją też inne domowe sposoby, które są bardzo skuteczne. Możemy też zagotować bananowy liść z twarogiem i małą ilością oleju. Spożywanie tej mieszaniny kontroluje nadmierny przepływ krwi i pozwala złagodzić ból. Wspomniane domowe środki zaradcze są bardzo pomocne na bolesną miesiączkę. Są tanie i bezpieczne, dlatego warto je stosować.

Miesiączka – nieregularny cykl miesiączkowy

Nieregularne miesiączki są spowodowane przede wszystkim przez wahania poziomu estrogenu i progesteronu. Istnieją też jednak pewne inne czynniki, które odgrywają istotną rolę. Ze względu na nieregularne miesiączki, kobieta cierpi z powodu ciężkiego krwawienia. Menstruacja zwykle występuje raz w miesiącu. Jeśli występują nieprawidłowości pomiędzy dwoma kolejnymi cyklami lub wydalana jest większość krwi niż normalnie, występuje nieregularny cykl miesiączkowy.

Zwykle nieregularne miesiączki występują przed okresem menopauzy lub początkowo, w okresie dojrzewania. Czasami może jednak wystąpić, gdy kobieta jest płodna. Do najczęstszych objawów możemy zaliczyć brak okresów, zbyt długie lub zbyt krótkie przerwy między poszczególnymi miesiączkami, niespójne krwawienie oraz nadmierne lub zbyt skąpe krwawienie w czasie miesiączki. Oto niektóre z ważnych przyczyn nieregularnych cykli menstruacyjnych.

Problemy tarczycy, niedokrwistość, niektóre leki, słaba dieta i niezdrowy styl życia, napięcie życia, nierównowaga hormonalna i zawroty emocjonalne podczas ciąży. Problemy nieregularnego cyklu menstruacyjnego są skutecznie i łatwo leczone przy pomocy naturalnych środków zaradczych. Oto niektóre z ważnych lekarstw na nieregularne miesiączki. W leczeniu nieregularnego cyklu miesiączkowego można wypić codziennie szklankę soku z marchwi przez trzy miesiące.

Niektóre pokarmy, które są bogate w żelazo, takie jak sałata, brokuły, szpinak i jabłko są bardzo pomocne w zmniejszaniu niedokrwistości, a także uregulowaniu problemów w nieregularnych okresach. Unikajmy spożycia pokarmów bogatych w kalorie i węglowodany. Jeśli chcesz zachować dobrą dietę, trzymaj się świeżych owoców i warzyw. Niektóre z najlepszych warzyw, które są odpowiedzialne za wyeliminowanie tego problemu nieprawidłowości menstruacyjnych to dynie, ogórki i papaje.Jest to idealne pożywienie, aby uzyskać ulgę od problemu nieprawidłowości menstruacyjnych. Trzeba ściśle unikać przetworzonej żywności i jedzenia typu fast-food. Można również przygotować miksturę miodu i dodać łyżeczkę miodu. Weź tę mieszaninę codziennie. Jest to skuteczny, naturalny środek zaradczy w leczeniu problemu nieprawidłowości menstruacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Suchość pochwy przed okresem, jak sobie z nią radzić?
Suchość pochwy przed okresem to niegroźna, chociaż nieprzyjemna dolegliwość. Może...
Amputacja szyjki macicy – wskazania, operacja, ciąża po amputacji
Amputacja szyjki macicy jest zabiegiem operacyjnym wykonywanym w konkretnych, uzasadnionych...
Terapia hormonalna – korzyści, zagrożenia, kto powinien a kto nie?
Terapia hormonalna była kiedyś stosowana w leczeniu objawów menopauzalnych i...
Cytologia cienkowarstwowa alternatywą przetwarzania próbek?
Cytologia cienkowarstwowa określana inaczej, jako cytologia płynna (LBC) została wprowadzona...