Olejek z drzewa herbacianego skutecznym lekiem na grzybicę paznokci

olejek z drzewa herbacianego

Okazuje się, że olejek z drzewa herbacianego jest świetnym remedium na problem grzybicy paznokci. Ta choroba jest szczególnie dolegliwa i trudna do wyleczenia. Najczęściej diagnozuje się ją dopiero wtedy, kiedy jest już w zaawansowanym stadium. Pojawienie się grzybicy zazwyczaj dostrzegamy, kiedy zniszczenia paznokci są już tak duże, że zaczynają się one kruszyć.

Zmiany, jakie następują w następstwie tej dolegliwości, są na tyle charakterystyczne, że trudno pomylić ją z czymś innym. Jeżeli tylko pojawią się pierwsze oznaki podobnego zakażenia, w żadnym wypadku nie należy ich bagatelizować. Konieczne jest szybkie przedsięwzięcie działań zaradczych. W przeciwnym wypadku zaniedbanie może doprowadzić do tego, że grzybica zacznie rozwijać się na kolejnych partiach naszego ciała. W tym artykule przedstawimy, w jaki sposób można zarazić się grzybicą paznokci oraz w jaki sposób poradzić sobie z tą dolegliwością.

Grzybiczego zapalenia paznokci można nabawić się szczególnie w wilgotnych i ciepłych miejscach. Takie środowiska są idealnym miejscem rozmnażania się tego typu drobnoustrojów. Dlatego też należy unikać chodzenia boso w takich miejscach jak basen. To właśnie tam dochodzi najczęściej do zakażenia grzybicą. Nie oznacza to bynajmniej, że inne miejsca są bezpieczne. Grzybicą zarazić można się równie dobrze poprzez bezpośredni kontakt z podłogą w innych miejscach publicznych.

Pierwszym symptomem grzybicy jest mała zmiana koloru na paznokciu. Taki punkcik może mieć różne kolory: od białego, aż po charakterystyczny żółty. Zarazem zwiększa się łamliwość zakażonego paznokcia. Jeżeli nie podejmujemy na tym etapie żadnych przeciwdziałań, grzyb rozwija się z dużą szybkością. Wówczas paznokieć najczęściej zaczyna ulegać deformacji. Robi się on także matowy. Zmiany grzybicze paznokcia objawiają się również bardzo przykrym zapachem, jaki wydobywa się z paznokcia.

Olejek z drzewa herbacianego – unikatowa moc

W przyrodzie występuje naturalna substancja, która jest w stanie poradzić sobie z grzybiczymi zmianami paznokci. To właśnie olejek z drzewa herbacianego. W jaki sposób jest on w stanie zwalczyć tak odporne na zwykłe leki grzyby? Wszystko to za sprawą ponad setki różnych naturalnych związków chemicznych, jakie w sobie zawiera. Na pierwszym miejscu spośród nich wymienić należy terpinen-4-ol i wszystkie jego pochodne. Do skutecznej kuracji potrzebna będą także monoterpeny, w tym 1,8-cyneol oraz p-cymen. W przypadku tego ostatniego składnika trzeba mieć na uwadze to, że jest on obecny szczególnie w dłużej przechowywanym olejku. Jeżeli jest on w butelce już ponad półtora roku, poziom zawartego w nim p-cymenu może wzrosnąć nawet i 35%.

Dzięki zdrowotnym walorom olejku z drzewa herbacianego zapewnimy sobie nie tylko pielęgnacje ciała. Na jego bazie przygotujemy naturalną kurację, dzięki której wyeliminowane zostają komórki grzyba, które zaległy się pod naszym paznokciem. Zawarte w nim związki radzą sobie tylko z grzybami, ale także z zapaleniami i bakteriami. Dzięki olejkowi będziesz w stanie odkazić chore miejsca na ciele.

Wyniki badań nad olejkiem z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego jest obiektem zainteresowań wielu naukowców. Przeprowadzają oni zatem badania nad tą substancją. Wyniki ich eksperymentów potwierdzają to, jak bardzo jest to skuteczne remedium na obecność chorobotwórczych grzybów. Ma on zatem zastosowanie, jako lekarstwo na takie schorzenia jak grzybica paznokci, czy tzw. stopa atlety, jak określa się między-palcową grzybice stóp. Jest to o tyle istotne, że dotychczas stosowane leki na podobne przypadłości wymagały długiej i uciążliwej kuracji.

Badania nad właściwościami tego oleju przeprowadzone były na przykładzie różnych stężeń tej substancji. W jednym z nich do wyleczenia grzybicy wystarczył tylko 50-procentowy roztwór olejku z drzewa herbacianego. Zaledwie w cztery tygodnie udało się wyleczyć między-palcową grzybicę u 64% chorych biorących udział w eksperymencie. Przeprowadzono także próby z użyciem dużo mniejszej dawki. Roztwór 10% nie był jednak w stanie wyleczyć całej infekcji. Niemniej u osób, które leczono za pomocą tak małego dawkowania, uległy zmniejszeniu dolegliwości związane z tą chorobą.

Jak przygotować kuracje na bazie olejku z drzewa herbacianego?

Poniższy preparat polecamy w szczególności wszystkim tym, których dotknął problem grzybicy paznokci.

Potrzebne będą:

  • Olejek z drzewa herbacianego
  • Gaza albo wacik

Nanoszenie lekarstwa:

Na wacik, albo gazik nanosimy około pięciu kropli olejku z drzewa herbacianego. To lekarstwo należy dokładnie wetrzeć w miejsca dotknięte zmianami chorobowymi.

Dawkowanie:

Kuracja polega na powtarzaniu powyższej czynności dwa razy dziennie każdego dnia. Olejek z drzewa herbacianego należy stosować tak długo, aż grzyb nie zostanie całkowicie wyeliminowany.

WAŻNE: Nasączony olejkiem wacik nie może mieć styczności z chorym miejscem dłużej niż kilka minut. Pozostawienie go na dłużej na zakażonej skórze może tylko rozpylić chorobowe drobnoustroje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...