kawa kawa kawa

Kawa zamiast chemicznych barwników? Wedle odkrycia angielskich naukowców niektóre popularne farby do włosów zawierają rakotwórcze chemikalia. Jest to poważny problem, ponieważ z podobnych preparatów korzysta wiele kobiet. Badacze zwrócili uwagę na to, że 87 na 100 pacjentek cierpiących na raka piersi przez długi czas stosowało podobne farby do włosów. Przypadek raka jajników wzrasta o 70% u kobiet, które przynajmniej kilka razy w roku farbowały sobie w podobny sposób włosy.

Istnieją naturalne sposoby na zmianę koloru włosów. Choć nowa barwa nie będzie utrzymywała się tak długo jak w przypadku chemicznych barwników, domowa metoda nie niszczy włosów. Co więcej zwiększa ich jędrność. Amerykański National Cancer Institute wskazał, że w powszechnie stosowanych farbach do włosów znajduje się ponad pięć tysięcy różnych chemikaliów. Wiele z nich uznawanych jest za rakotwórcze. Natomiast farbowanie za pomocą kawy, oparte jest wyłącznie o ten naturalny produkt.

Jeżeli zaczniesz stosować ten prosty przepis na bazie kawy Twoje włosy będą bardziej lśniące, a ich barwa doskonała. Przy okazji pobudzisz swoje cebulki włosowe. Publikacje naukowe w International Journal of Dermatology ze stycznia 2007 roku wykazały, że kawa pobudza wzrost włosów.

Jak barwić włosy za pomocą kawy?

Przygotuj mocną organiczną kawę. Dobre będzie na przykład espresso. Powinniśmy postawić na jakość tego składnika. Nieorganiczna kawa zawiera różne chemiczne domieszki, które mogą mieć negatywny wpływ na włosy.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Poczekaj aż przygotowana kawa ostygnie.

Wymieszaj dwie miarki naturalnej odżywki, z dwoma łyżkami mielonej organicznej kawy oraz całą przygotowaną wcześniej filiżanką.

Przygotowany preparat należy nanieść na włosy i pozostawić go na głowie przez całą godzinę. Twoje włosy nabiorą ciemnego koloru, a Ty unikniesz ich uszkodzenia podczas farbowania.

Prosta kawowa płukanka

W tym wypadku na początku nanieś szampon na włosy. Następnie dodaj do niego kawy. Mieszanka powinna znajdować się na głowie przez około 20 minut. Kolejnym krokiem będzie zmycie kawy za pomocą octu jabłkowego. To dzięki niemu utrwalimy nowy kolor. Na koniec zmyj włosy ciepłą wodą.

Jeżeli wyniki takiego zabiegu nie były zadowalające, należy go powtórzyć w ciągu kilku najbliższych dni. Tym sposobem kawa wchłonie się poprawniej.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

5/5 - (519 votes)
ładowanie...