Rak piersi – ten napój obniża ryzyko wystąpienia raka piersi o 19%!

Rak piersi

Rak piersi jest bardzo częstym problemem większości kobiet. Specjalistyczne badania przyniosły zaskakujące wyniki. Okazuje się, że kobiety są w stanie zredukować ryzyko wystąpienia raka piersi dzięki kawie. To wspaniała wiadomość, szczególnie dla wszystkich miłośniczek tego aromatycznego napoju. Czujesz się winna, z powodu picia kawy? Teraz możesz o tym zapomnieć. Kofeina może powodować różne problemy zdrowotne. Jednak, jak wykazują na to badania, ma ona także pozytywne właściwości, jak zapobiegnie nowotworom piersi.

Zdrowotne korzyści z picia kawy

Jakie są korzyści zdrowotne, które zapewnia nam kawa? Przede wszystkim ziarna kawy mają w sobie wiele składników odżywczych, witamin oraz antyoksydantów. Niestety w trakcie ich przetwarzania, tracimy wiele z tych substancji. Nie oznacza to jednak, że sama kawa jest pozbawiona walorów zdrowotnych.

Kawa a rak piersi

Jeżeli zaczniesz dokładnie śledzić wszystkie wyniki badań szybko dojdziesz do wniosku, że prowadzone są studia nad niezwykle zróżnicowaną tematyką. Przy tym wiele wyników badań okazuje się mało znaczących. Tak, czy inaczej zaplecze naukowe podobnych badań jest solidne. Warto zainteresować się badanymi dotyczącymi relacji pomiędzy kawą a występowaniem raka piersi. Prowadzono je przez dwadzieścia lat na grupie około 40.000 kobiet. Wszystkie je poddano szczegółowej analizie, aby wykazać jakie są zależności pomiędzy piciem kawy a występowaniem raka piersi.

Podczas tych badań podzielono kobiety na różne grupy. Jedne piły wyłącznie herbatę, inne wypijały dziennie od jednej do dwóch filiżanek kawy. Była przewidziana także grupa, która co dnia wypijała aż pięć filiżanek kawy. Wedle wyników przeprowadzonego eksperymentu właśnie ta ostatnia grupa wykazała większą odporność na pojawienie się raka piersi. Ryzyko pojawienia się tego problemu spadło o 19% w porównaniu z kobietami które piły wyłącznie herbatę lub mniejsze ilości kawy.

Jak skorzystać z tej informacji?

Naukowcy byli bardzo zdziwieni wynikami tych badań. Wszyscy spodziewali się, że to herbata okaże się bardziej zdrowym napojem. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie antyoksydanty, które znajdują się w kawie chronią nasze komórki przed wolnymi rodnikami. W konsekwencji uniemożliwiony jest rozwój komórek rakowych. Warto pamiętać, że w kawie znajduje się ryboflawina oraz fitochemikalia. Te substancje skutecznie chronią nasze ciało przed pojawieniem się nowotworów.

Wszystko zatem wskazuje na to, że możesz uchronić się przed rakiem piersi dzięki kawie. Ryzyko pojawienie się nowotworu redukuje także obecny w niej kwas chlorogenowy. Ten składniki obecny jest w większych ilościach w zwyczajnej kawie, a nie tej bezkofeinowej.

Skorzystasz w pełni ze zdrowotnych właściwości kawy, jeżeli będziesz pić ją bez żadnych dodatków. Cukier i śmietanka oznaczają większą ilość spożywanych kalorii. Nie jest wskazane zwłaszcza, jeżeli pijesz dużo tego napoju. Mogą one także zakłócić pozytywne działanie przeciwutleniaczy zawartych w kawie. Z roku na roku u coraz większej liczby osób diagnozuje się raka piersi. Zrób zatem wszystko, aby uchronić się przed tą niebezpieczną chorobą. Możesz w tym właśnie celu pić regularnie czarną kawę.

Źródło: www.healthyfoodteam.com/lower-your-risk-of-breast-cancer-by-19-with-this-beverage/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...