Ocet jabłkowy z miodem – Co się stanie, jeżeli co rano na czczo go pić?

Ocet jabłkowy z miodem

Ocet jabłkowy z miodem to niesamowita mieszanka. Świetnie sprawdza się jako środek na poprawę naszego ogólnego stanu zdrowia. Warunkiem jest to, aby te dwa składniki przyjmować nieprzetworzone. Jeżeli je ze sobą wymieszasz, uzyskasz skuteczne domowe lekarstwo, które zapewni Ci szereg korzyści zdrowotnych. Dzięki miodowi będzie ono naprawdę smaczne.

Jeżeli cierpisz na bóle stawów, problemy trawienne, gól gardła, różne stany zapalne, koniecznie skorzystaj z naszej receptury. Ocet jabłkowy z miodem jest w stanie uwolnić Cię od tych wszystkich dolegliwości. Trzeba pić go regularnie rano, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Zastosuj podobną kurację, a szybko odczujesz jej efekty.

Korzyści zdrowotne syropu z miodu i octu jabłkowego

Ta mieszanka jest dużym wsparciem dla naszego organizmu. Wszystko to dzięki jej właściwościom zdrowotnym. Chroni ona przed infekcjami oraz leczy różne choroby, które uprzykrzają nam życie.

Pij mieszankę octu jabłkowego i miodu a zapewnisz sobie:

 1. Lepsze zdrowie i ukojenie bólu stawów, jaki bierze się z zapalenia.
 2. Złagodzenie zgagi i redukcja kwasu.
 3. Poprawę stanu Twojego układu pokarmowego. Zaradzisz także zaparciom.
 4. Obniżenie poziomu cholesterolu i zmniejszenie ciśnienia krwi.
 5. Spadek wagi ciała.
 6. Ukojenie bólu gardła.
 7. Zwiększenie energii.
 8. Odmłodzenie wyglądu i poprawienie stanu skóry.
 9. Świerzy, pachnący oddech.
 10. Eliminacje stanów zapalnych.

Ocet jabłkowy z miodem – dlaczego ta mieszanka działa?

Zdrowotne właściwości tej mieszanki biorą się z zawartych w niej składników chemicznych, które pozytywnie oddziałują na ludzkie ciało. Jak dowodzą lekarze, w trakcie choroby ilość kwasów w naszym organizmie wyraźnie wzrasta. Odczynnik pH wynosi wówczas poniżej 7.

Ocet jest z natury kwaśny. Zmienia się jednak, jeżeli zostaje przez nas spożyty. Wówczas staje się alkaliczny. Jak powszechnie wiadomo, miód ma niski współczynnik pH. Zwiększa on jednak alkaliczność ludzkiego organizmu zaraz po spożyciu.

Za pomocą tego napoju poziom Ph Twojego ciała zostanie szybko zrównoważone. W ten sposób szybko zostanie zredukowany nadmiar kwasu w organizmie.

Nadmiar kwasu w organizmie powodują niektóre niezdrowe produkty spożywcze, które zostały mocno przetworzone. Przyczynia się do tego także odczuwany stres. Ludzkie ciało funkcjonuje najlepiej kiedy zachowuje poziom lekko alkaiczny. Zalecany współczynnik pH powinien wahać się pomiędzy 7,0 a 7,4.

Jak przygotować mieszankę octu jabłkowego i miodu?

Po pierwsze musisz upewnić się, czy korzystasz wyłącznie z nieprzetworzonych składników. Tylko w takim naturalnym i surowym stanie są one w stanie zapewnić wszystkie właściwości lecznicze. Dlatego właśnie ważne jest korzystanie z organicznych składników naszego napoju.

Potrzebować będziesz:

 • Jedną łyżeczkę miodu
 • Jedną łyżeczkę octu jabłkowego. Jeżeli nie masz problemów z jego smakiem możesz zwiększyć dawkę do jednej łyżki stołowej.
 • Jedną szklankę wody
 • Wszystkie składniki wystarczy po prostu ze sobą wymieszać.

Sposób dawkowania

Mieszankę należy pić codziennie rano, jeszcze przed pierwszym posiłkiem. Najlepiej będzie, jeżeli wypijesz ten zdrowotny napój około pół godziny przed śniadaniem.

Możesz jednak korzystać z mocy tej mieszanki częściej. Ocet z miodem można przyjmować dwa albo trzy razy dziennie. Wszystko zależy od Twojego gustu i potrzeb.

Polecamy także wypróbowanie zdrowotnej mocy samego octu jabłkowego. W takich wypadkach należy pić ten produkt spożywczy bez żadnych dodatków. Regularne przyjmowanie octu jabłkowego zapewni Ci wyższy poziom potasu oraz lepszy stan Twoich kości.

Jeżeli interesuje Cię taka kuracja upewnij się, czy nie ma żadnego ryzyka związanego z nią. Ocet może w jakiś sposób wpływać na działanie leków na cukrzycę, choroby serca a także środków przeczyszczających i moczopędnych. Jeżeli przyjmujesz podobne środki, upewnij się, czy ocet Ci nie zaszkodzi. Zapytaj koniecznie swojego lekarza, czy nie widzi żadnych przeciwskazań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...