Dowiedz się jak w jeden tydzień stracić dwa centymetry w pasie

centymetry w pasie

Dowiedz się jak w jeden tydzień stracić dwa centymetry w pasie. Utrzymanie szczupłej tali jest trudnym zadaniem. Należy mieć jednak na uwadze, że za duża ilość tłuszczu na tej części ciała jest dla nas niebezpieczna. Wedle informacji zamieszczonej na stronie „Harvard Health Publications” tkanki tłuszczowe na brzuchu prowadzą do wielu groźnych powikłań. Sprzyjają one wystąpieniu chorób układu krążenia, cukrzycy typu 2 oraz raka piersi u kobiet. Dlatego jeżeli Twój brzuch zdaje się coraz większy, należy podjąć jakieś stanowcze kroki zaradcze.

Nie jest możliwe pozbycie się tłuszczu tylko z jednego obszaru ciała. Jeżeli zależy ci na węższej tali musisz zastosować takie rozwiązania jak zdrowa dieta, odpowiedni zestaw ćwiczeń, a także pewną zmianę stylu życia.

Krok pierwszy – zmiana diety

Specjaliści są pewni, że jedzenie pełnoziarnistych produktów oraz zwiększenie ilości spożywanych warzyw i owoców pozwala zmniejszyć ilość przyswajanego tłuszczu. Produkty spożywcze zawierające całe ziarna są zdrowsze. Rzadziej dodawane są do nich konserwanty. Taka zmiana diety jest najlepszym rozwiązaniem, jeżeli chcesz poczuć efekty diety już po tygodniu. Pamiętaj przy tym, że niektóre owoce mają w sobie dużo cukru. Dlatego jedzenie za dużej ich ilości może spowodować negatywne efekty.

Zdaniem ekspertów należy zredukować swoją dietę o 3500 kalorii, aby schudnąć pół kilograma. Zdrowa dieta nie powinna przynosić większej utraty wagi niż jeden kilogram w przeciągu jednego tygodnia. Nie korzystaj zatem z różnego typu modnych diet-cudów. Zamiast jeść mniej wystarczy jeść zdrowiej.

Krok 2 – pij duża ilość wody

Pozbędziesz się zbędnych kilogramów jeżeli będziesz pić więcej wody. Jest to niezwykle skuteczne rozwiązanie. Prawdopodobnie Twój organizm nie zawsze w pełni rozróżnia pragnienie płynów od głodu. Jeśli będziesz pić dużo wody od razu zmniejszysz ilość spożywanego jedzenia. Odpowiednie nawodnienie ciała korzystnie wpływa także na stan włosów oraz skóry.

Krok 3 ­­- skup się na jakości a nie ilości spożywanego jedzenia.

Przyjęło się, że dieta polega na tym, że prawie nic się nie je. Nie jest to jednak słuszne. Zdrowa dieta polega na unikaniu zbędnego tłuszczu oraz cukrów. Sekretem każdej skutecznej diety jest jedzenie pożywnych posiłków, które nie zawierają dużej ilości kalorii.

Krok 4 – ćwiczenia fizyczne

Oczywiste jest to, że konieczne będą odpowiednie ćwiczenia fizyczne, jeżeli staramy się stracić zbędne kilogramy. Wszystko zależy od Twojej gotowości do wysiłku. Efekty diety będą odczuwalne, jeżeli przyłożysz się do treningów. Pamiętaj jednak, aby aktywność fizyczną wprowadzać stopniowo. Jeżeli już pierwszego dnia rzucisz się na zbyt głęboką wodę, może skończyć się to poważną kontuzją. Intensywność ćwiczeń należy zatem wprowadzać z upływem czasu.

Przygotuj sobie plan ćwiczeń. Uwzględnij w nim to, aby zacząć od podstaw. Wraz z kolejnymi etapami możesz przechodzić do coraz dłuższych i bardziej intensywnych treningów. Prowadź dziennik ćwiczeń lub skorzystaj z odpowiedniej aplikacji na telefon. Dzięki temu będziesz wiedział, co dokładnie masz zrobić danego dnia i jakie są efekty kolejnych treningów. Niektórzy chwalą się tym, że trenują. Ma to o tyle dobry skutek, że w ten sposób czują się oni bardziej zobowiązani do kolejnych ćwiczeń.

Wraz z przyzwyczajeniem się do regularnych treningów przestaniesz odczuwać duże zmęczenie po nich. Ćwiczenia i mniejsza ilość tłuszczu na brzuchu to klucz do dobrego zdrowia.

Istnieje także wiele ćwiczeń, które nadają się specjalnie do kształtowania talii. Uwzględnij je w swoim planie treningowym. Nie sprawią one, że zniknie zalegający na brzuchu tłuszcz. Jest to zadanie Twojej diety. Niemniej za pomocą podobnych ćwiczeń powiększysz swoje mięśnie brzucha.

Krok piąty – zwiększ ilość snu

Każdy z nas powinien spać od siedmiu do dziewięciu godzin. Tak długi sen pozwoli Ci obniżyć poziom stresu. Warto zastosować także inne sposobny na redukcje stresu. Jest to ważne dla naszej diety. W ten sposób zmniejszymy ilość produkowanego kortyzolu. Ta substancja odpowiada między innymi za odkładanie się tłuszczu na brzuchu. Idź spać wcześniej niż zwykle. Nie oglądaj przed snem telewizji. To właśnie przez nią chodzimy spać  za późno. Zredukujesz poziom stresu dzięki uprawianiu jogi lub medytacji. Polecamy także gorące kąpiele, uspokajającą muzykę a nawet prowadzenie pamiętnika.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...