Banany, miód i woda na zapalenie oskrzeli i uciążliwy kaszel

banany

Okazuje się, że wystarczy połączyć takie niepozorne składniki jak banan, miód i wodę, aby przyrządzić domowe lekarstwo. Tak w prosty sposób zwalczymy uporczywy kaszel oraz wykurujemy się z zapalenia oskrzeli. Nie musisz zastanawiać się, czy dręczy Cię suchy, czy mokry kaszel. Wystarczy zastosować się do tego niepozornego przepisu, aby momentalnie zaradzić wymienionym dolegliwościom.

Sekretem prezentowanej receptury jest to, że jest ona w stenie dostarczyć do naszego organizmu wiele niezbędnych witamin oraz minerałów korzystnie oddziałujących na nasz organizm. Niezmiernie istotne jest, aby w naszej codziennej diecie nie zabrakło takich składników jak potas lub magnez. Tak się właśnie składa, że banany zawierają sporą dawkę podobnych mikroelementów. Dlatego właśnie musiały one koniecznie znaleźć się w tym przepisie.

Kolejną ważną częścią składową tej leczniczej mikstury jest miód. O tym składniku można bez wahania powiedzieć, że to skarbnica samych zdrowotnych elementów. Miód posiada, chociażby przeciwutleniacze. Są to szczególnie ważne mikroelementy, które pomogą nam zwalczyć niebezpieczne wolne rodniki. To właśnie one powodują pojawianie się chorób nowotworowych, przedwczesne starzenie, czy zagrożenie różnymi innymi chorobami.

Przepis na mieszankę leczącą z kaszli i zapalenia oskrzeli przewiduje zastosowanie wyłącznie naturalnych produktów. Dlatego nie ma przeciwwskazań, aby przygotowane lekarstwo podawać dzieciom. Nie powoduje ono bowiem żadnych skutków ubocznych. Nie bez znaczenia jest także to, że jego słodki smak przypadnie do gustu każdemu.

Jak przygotować preparat na kaszel i zapalenie płuc

Składniki:

  • Dwa banany
  • 400 ml ciepłej wody
  • Dwie łyżki miodu

Sposób przygotowania mieszanki:

  1. Na początku obieramy banany ze skórek.
  2. Następnie należy je dokładnie rozgnieść za pomocą drewnianej łyżki.
  3. Do miazgi dodajemy wodę, dokładnie mieszamy ją z bananami i zostawiamy na dłuższą chwilę.
  4. Po 60-minutowej przerwie możemy dokończyć przygotowania. Do mieszanki dodajemy miód.
  5. Teraz wystarczy wszystko razem dokładnie wymieszać i lecznicza mieszanka jest już gotowa.

Dawkowanie:

Przygotowany wedle przepisu preparat do jednoczenie dawką, którą należy przyjąć w przeciągu jednego dnia. Niestety ten domowej produkcji lek nie ma długiego okresu zdatności do spożycia. Lekarstwo powinno podzielić się na trzy równe porcje. Spożywamy je w trzech równomiernych odstępach czasu.

Lek należy stosować regularnie aż do momentu zmniejszenia się objawów chorobowych. Niekiedy następuje to już drugiego dnia, w innych wypadkach na oczekiwane efekty należy poczekać około pięciu dni.

Źródło: www.healthyfoodstar.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...