Miód i Cynamon na stany zapalne, przeziębienie, nowotwory, cholesterol oraz …

miód i cynamon

Proste połączenie dwóch składników – miód i cynamon, które znajdą się w każdej kuchni, może mieć niebywale szerokie zastosowanie na różnego typu dolegliwości.

Ta prosta receptura znana była już w czasach starożytnych Chin. Z połączenia miodu i cynamonu wytwarzali oni domowy lek, za pomocą którego można było uwolnić się o wielu chorób. Nic w tym dziwnego. W obu składnikach tego prostego zestawienia znaleźć można składniki o silnych cechach antybakteryjnych i nie tylko. Już sam cynamon był nieodłącznym elementem wielu leków wytwarzanych przez medyków na cesarskim dworze. W zestawieniu z miodem, w którym znaleźć można bogactwo składników odżywczych może zdziałać cuda. Do jakiego typu dolegliwości stosować zatem podobną mieszankę miodu z cynamonem? Jak zostało to już zaznaczone, lista jest długa.

Miód i cynamon na artretyzm

Opisywany domowy lek ma swoje zastosowanie w leczeniu artretyzmu. W takich wypadkach należy codziennie przed śniadaniem pić taki wywar: dwie łyżki miodu i jedna łyżka cynamonu wymieszane w filiżance ciepłej (niewrzącej!) wody. Zostało to już naukowo udowodnione przez naukowców, że osoby cierpiące na przewlekłe zapalenie stawów po podobnej kuracji miodowo-cynamonowej odczuli poprawę.

Miód i cynamon na infekcje pęcherza

Podobnym napar, lecz już przy odwrotnych proporcjach posłużyć może do leczenia infekcji pęcherza albo pęcherzyka żółciowego. Wystarczy zatem napar z jednej łyżki miodu i dwóch łyżek cynamonu, aby pozbyć się drobnoustrojów, które zaległy w tych istotnych organach ludzkiego ciała.

Infekcje pęcherzyka żółciowego z miodem i cynamonem

Identyczne proporcje stosujemy w przypadku dolegliwości pęcherzyka żółciowego. Napar z jednej łyżki miodu i dwóch łyżek cynamonu skutecznie uwolni chorego od zakażenia bakteryjnego tego organu.

Miód i cynamon na problemy z sercem

Osoby skarżące się na różnego typu problemy z funkcjonowaniem serca powinny regularnie jeść na śniadania chleb z miodem i cynamonem. Tym sposobem wzmocnią oni swoje żyły i tętnice, a także serce, którego tętno za sprawą tego specyfiku się normalizuje. Ten domowy sposób okazał się już na tyle skuteczny, że podobne danie trafiło na stałe do menu niektórych amerykańskich domów starców.

Miód i cynamon na wysoki cholesterol

Skuteczność miodu z cynamonem przy problemach z sercem wiąże się z jego właściwością zbijania wysokiego poziomu cholesterolu. Jeżeli zależy nam tylko na tym aspekcie, należy przygotować ten domowy lek w trochę inny sposób. Wystarczy wymieszać dwie łyżki miodu z niecałą łyżką cynamonu. Do takiego zaczynu należy dodać pół litra wody i popijać taki napój przez cały dzień w małych ilościach.

Przeziębienie i grypa: prewencja

Najpopularniejszą dolegliwością dotykającą zarazem starsze, jak i młodsze osoby jest przeziębienie i grypa. Warto się zabezpieczyć przed tym, zanim podobna choroba złapie Cię w kolejnym okresie przeziębieniowym. W jaki sposób? Wystarczy słodzić herbatę miodem i dodawać do niej trochę cynamonu. Pamiętajmy tylko o tym, żeby miodu nie dodawać do wrzącej wody, ponieważ straci on wówczas niektóre swoje lecznicze właściwości. Dzięki takiemu środkowi zapobiegawczemu wzmocnimy swoje białe krwinki, które przy takim wsparciu na pewno rozprawią się ze wszystkimi bakteriami atakującymi nasz organizm.

Przeziębienie i grypa: leczenie

Jeżeli jednak jest już za późno na prewencje i dopadło nas przeziębienie, trzeba zmienić sposób, w jaki stosujemy to domowe lekarstwo. W takich wypadkach należy codziennie przyjmować łyżkę miodu wzbogaconą o łyżeczkę cynamonu.

Miód i cynamon na problemy trawienne

Duet miodowo-cynamonowy ma swoje zastosowanie przy przeciwdziałaniu niestrawności oraz innych dolegliwości żołądkowych. Wymieszany miód z cynamonem w proporcji 4 do 1 pomoże osobom cierpiącym na problemy trawienne, czy refluks, jeżeli zjedzą one dwie łyżki takiego domowego leku przed posiłkiem.

Miód i cynamon na wrzody żołądka

Identyczna mieszanka w proporcji 4 do 1 zapobiega powstawaniu wrzodów żołądka, a także pomaga w leczeniu tej dolegliwości.

Rak żołądka

Skuteczność takiego domowego leku jest tak duża, że niektórzy dowodzą, że miód z cynamonem jest w stanie pomóc w przypadku nowotworu żołądka. W tym zakresie prowadzone są nadal badania. Pacjentom cierpiącym na tę chorobę podaje się przez trzy miesiące mieszankę zrobioną z jednej łyżeczki miodu i takiej samej ilości cynamonu.

Cynamon z miodem na sprawność umysłową

Miód z cynamonem ma także zastosowanie przy poprawie sprawności umysłowej. Odpowiednie stosowanie tej mieszanki umożliwia poprawę koncentracji, a także pomaga zachować dobrą pamięć. W takim przypadku należy regularnie wypijać napar z jedną łyżką miodu oraz szczyptą cynamonu mniej więcej w porze obiadowej.

Cynamon z miodem na infekcje skórne

Omawiana substancja jest przydatna nie tylko w przypadkach czysto zdrowotnych. Jest ona skuteczna także szeroko rozumianej konserwacji urody. Mieszkankę miodu i cynamonu w stosunku 2 do 1 nałożyć należy na miejsce infekcji skórnej.

Pokonaj trądzik z miodem i cynamonem

Jeżeli wymieszamy miód z cynamonem w stosunku 3 do 1, to uzyskamy skuteczne panaceum na trądzik. Nakładać je należy na noc i zmyć rano ciepłą wodą.

Miód i cynamon dla urody

Regularnie spożywanie herbaty cynamonowo-miodowej opóźni proces starzenia się i powstawania zmarszczek. Do przygotowania takiego napoju należy rozpuścić jedną łyżeczkę cynamonu oraz dwie łyżki miodu w wodzie, woda musi być ostudzona. Taki napój należy spożywać przynajmniej trzy razy dziennie w małych dawkach w postaci paru łyków.

Miód i cynamon na łysienie

Domowe lekarstwo rodem ze starożytnych Chin jest także skuteczne na łysienie. W podobnych przypadkach należy wymieszać łyżkę cynamonu z łyżką oliwy z oliwek oraz łyżką miodu. Przygotowaną substancje nakładamy na skórę głowy. Po piętnastu minutach stosowany specyfik można już spłukać wodą.

Cynamon i miód na nieprzyjemny zapach z ust

To jednak nie wszystko. Mieszanka miodowo-cynamonowa w proporcjach 1:1 rozpuszczona w wodzie pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ust. Wystarczy co rano takim specyfikiem płukać usta.

Miód i cynamon na użądlenia i ukąszenia owadów

Dobrze mieć miód i cynamon w swojej domowej spiżarni na wypadek różnego rodzaju ugryzienia przez owady. W takim wypadku należy dodać do łyżki miodu dwie łyżki ciepłej wody. Po ich wymieszaniu niezbędna jest jeszcze szczypta cynamonu, aby substancja nabrała zdrowotnych właściwości. Kiedy mieszanka jest już gotowa, wcieramy ją w piekące miejsce. Ból powinien ulec zmniejszeniu w przeciągu jedynie paru minut.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...