Płyn do płukania ust – naturalny, zdrowy, bez chemii

Płyn do płukania ust

Płyn do płukania ust stał się popularnym środkiem, który wykorzystujemy do utrzymania higieny tej części naszego ciała. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest to zdrowy wybór. Wiele z nich zawiera składniki, które mogą negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia. Badania, które na to wskazują są jednoznaczne. Stosując kupne płyny do płukania ust sami dostarczamy do organizmu chemikalia, które negatywnie wpływają na nasz organizm.

Jakie konkretnie chemikalia znajdują się w płynach do płukania ust?

Methylparaben

Jest to składnik wielu podobnych preparatów. Stosuje się go także do konserwacji żywności. Wielu naukowców zaznacza, że ta substancja jest rakotwórcza. Wykazano zależność pomiędzy szybszym rozwojem nowotworu u osób, u których pojawiły się zmiany rakowe, a które przy tym korzystały z substancji zawierających methylparaben. Ponadto ta substancja może spowodować problemy z płodnością u mężczyzn, a także uszkodzenia wzroku.

Chlorheksydyny

Badania opublikowane w piśmie naukowym „Free Radical Biology and Medicine” wskazują na, że te substancje powodują przyśpieszoną akcję serca oraz nadciśnienie tętnicze. Podobne dolegliwości dotykają w szczególności osoby, które korzystają z chemicznych płynów do płukania ust regularnie i po dwa razy w ciągu dnia. Kolejną wadą tej substancji jest to, że niszczy ona nie tylko groźne bakterie z naszej jamy ustnej, ale także te pożyteczne bakterie.

Chlorek benzalkoniowy

Stosowanie preparatów zawierających ten składnik może doprowadzić do problemów z oddychaniem, ucisku w klatce piersiowej. Wiele osób narzekał także na pojawianie się pokrzywki, a także obrzęku jamy ustnej, warg, języka, czy twarzy.

Przepisy na naturalne płyny do płukania ust

Chemiczne płyny do płukania ust nie zapewnią Ci odpowiedniej higieny jamy ustnej. Znacznie lepszym pomysłem jest korzystanie z preparatów domowej produkcji. Poniżej zamieszczamy dwa przepisy, za pomocą których możesz przygotować takie produkty. Są one o wiele lepsze od tego, co możemy kupić w sklepie.

Płyn do płukania ust – goździkowy

Składniki:

Sposób przygotowania i dawkowanie:

Do gorącej wody dodaj goździki. Następnie zdejmij garnek z ognia, przykryj go pokrywką. Napar należy schłodzić, a następnie przelać do czystego naczynia. Co dziennie wykorzystuj jedną łyżkę tego preparatu do płukania ust.

Płyn do płukania ust z pietruszki i mięty

Za pomocą tej mieszanki pozbędziesz się wszystkich bakterii, które są szkodliwe dla Twojego zdrowia. Przepis przewiduje wykorzystanie wódki. Dzięki niej płyn będzie działał mocniej i dłużej.

Składniki:

Sposób przygotowania:

Wszystkie składniki należy razem ze sobą wymieszać. Następnie odcedzamy płyn i przelewamy go czystego pojemnika. Taką mieszanką należy płukać usta każdego dnia.

Za pomocą tych dwóch receptur przygotujesz preparaty, które będą o wiele bardziej skuteczne niż te dostępne w sklepach. Pamiętaj, aby tego dokonać słusznego wyboru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...