Problemy z nerkami? Oto 10 ziół poprawiających pracę Twoich nerek!

Problemy z nerkami

Problemy z nerkami są coraz bardziej powszechnym problemem. Jest to przede wszystkim następstwo zmian, przez jakie przechodzi nasz świat. Choć wiele z nich jest dobrych, niosą ze sobą liczne konsekwencje, także dla naszego zdrowia. Obecnie spożywamy wiele produktów, które zawierają w sobie chemiczne składniki. W oczywisty sposób wpływa to negatywnie na nasze zdrowia. Często niemal na własne życzenie fundujemy niszczymy własne ciało.

Coraz częściej mamy do czynienia z licznymi zanieczyszczeniami. W naturalnym środowisku znajduje się coraz więcej toksyn. W dodatku uprawy traktowane są dużą ilością pestycydów. Zanim dany produkt trafi na nasz talerz, dodaje się do niego wiele smakowych ulepszaczy oraz konserwantów. To wszystko nie może obejść się bez negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Na takie czynniki najbardziej narażone są nasze nerki. Ten narząd wewnętrzny niemal bombardowany jest najróżniejszymi toksynami, których ma się pozbyć. Problem polega na tym, że często nie może się z tym wyrobić. Dlatego naszym zadaniem jest wsparcie nerek. Możemy to uczynić dzięki regularnemu spożywaniu odpowiedniego pożywienia. Oto lista produktów najlepszych dla Twoich nerek:

Seler na problemy z nerkami

Seler ma właściwości moczopędne. Dzięki temu możemy przyśpieszyć proces naturalnego wypłukiwania toksyn z naszego ciała. W ten sposób wraz z moczem pozbędziemy się szkodliwych składników, które nagromadziły się w naszym organizmie. Za pomocą selera pobudzimy nerki do pracy. Zapobiegniemy przy tym stanom zapalnym oraz kamieniom nerkowym.

Jedwab kukurydziany

Warto uwzględnić ten składnik w swojej diecie. Jest to zalecane w szczególności wszystkim tym, którzy ciągle mają problemy z infekcjami pęcherza. Badania kliniczne wykazują, że jedwab kukurydziany skutecznie zapobiega takim schorzeniom jak kamica nerkowa oraz ZUM. Składnik ten jest bardzo moczopędny. Dzięki temu nerki pozbędą się wiele zalegających toksyn.

Korzeń mniszka lekarskiego

Ten składnik także wpływa na nas moczopędnie. Wykazały to przeprowadzone badania lekarskie. Mniszek lekarki korzystnie wpływa na działanie naszych nerek, a także wątroby. Należy go spożywać regularnie, zwłaszcza jeżeli cierpimy na problem zatrzymywania się wody w organizmie. Ten składnik świetnie sprawdza się także w łagodzeniu różnych podrażnień układu moczowego.

Problemy z nerkami? – Imbir

Ten niezwykły korzeń ma wiele zastosowań. Imbir ma w sobie składniki odżywcze, które są w stanie wspomóc także nasze nerki. Za jego pomocą możesz wypłukać z nich groźne dla zdrowia toksyny. Imbir poprawia także działanie naszego systemu przemiany materii. Dodatkową zaletą jest to, że oczyszcza wątrobę.

Skrzyp polny na problemy z nerkami

Bez wątpienia jest to zioło, które wyraźnie pobudza pracę naszych nerek. Jego właściwości moczopędne są szybko odczuwalne. Za pomocą skrzypu polnego pozbędziesz się wielu zanieczyszczeń, które zgromadziły się w Twoich nerkach. Co więcej, skrzyp to skuteczny przeciwutleniacz. Stosowanie tego zioła jest niezwykle korzystne dla naszych nerek.

Prawoślaz

Prawoślaz to dość niepozorna roślina. Ma ona jednak silne właściwości moczopędne. Pobudza działanie naszych nerek i stymuluje je do szybszej produkcji moczu. Ponadto chroni ten narząd wewnętrzny i oczyszcza go z toksyn. Duża zaletą stosowania prawoślazu jest to, że działa on dobrze na cały nasz układ moczowy. Chroni drogi moczowe oraz pęcherz przed stanami zapalnymi. Prawoślaz nie jest jednak wskazany dla wszystkich. Nie mogą go przyjmować kobiety w ciąży, matki karmiące piersią oraz osoby ciepiące na cukrzyce.

Pietruszka

Natka pietruszki to jedno z najskuteczniejszych ziół, które są w stanie oczyścić nasze nerki. Oczywiście ma ona właściwości moczopędne. To jednak nie wszystko. W natce pietruszki znajdują się naturalne związki chemiczne: apiol i mirystycyna. Ich obecność w naszym organizmie poprawi działanie nerek. Należy pamiętać jednak, że kobietom w ciąży nie zaleca się spożywania pietruszki.

Pokrzywa

Pokrzywa ma właściwości diuretyczne. Oznacza to, że jest ona w stanie oczyścić nerki poprzez przyśpieszenie produkcji moczu. W ten sposób uda nam się pozbyć zgromadzonych w ciele odpadów, które zagrażają naszemu zdrowiu. Warto pamiętać, że pokrzywa ma także właściwości antybakteryjne oraz antyseptyczne. Dodatkową zaletą stosowania jej jest to, że hamuje ona rozwój kamieni nerkowych.

Kurkuma na problemy z nerkami

Kurkuma ma niezwykle szeroki wachlarz zastosowań. Wykorzystuje się ją, jako naturalne lekarstwo na wiele schorzeń. Dziś wiemy powszechni, że jest ona w stanie oczyścić nasze nerki. Przy okazji kurkuma likwiduje toksyny, które znalazły się w naszej krwi oraz w wątrobie. Ta przyprawa wyróżnia się niezwykle silnym działaniem przeciwzapalnym. Dlatego warto stosować ją także w przypadku zapalenia dróg moczowych.

Mącznica lekarska

W tej roślinie znajdują się glikozydy fenolowe, które nazywamy arbutyną. To sprawia, że mącznica lekarska jest rośliną moczopędną. Pomaga ona uwolnić się od infekcji nerek. W dodatku usuwa bakterie, które się w nich rozwijają. Oczywiście równie skutecznie radzi sobie ona z toksynami. Mącznica lekarska pozwoli Ci przywrócić właściwe pH moczu. Uchroni Cię ona przed zakwaszeniem organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...