5 zdrowotnych produktów 5 zdrowotnych produktów 5 zdrowotnych produktów

5 zdrowotnych produktów, które wpływają na witalność i długowieczność. Czy jesteś w stanie uwierzyć, że żyje pewien starszy człowiek, który dobrze pamięta wszystko, co mówił mu ojciec, kiedy miał tylko osiem lat? Ten mężczyzna jest już naprawdę stary. Przekroczył już setkę i to już wiele lat temu. Mimo tego nadal pozostaje w pełni samodzielny.

Bernardo Lapallo jest jednym z nielicznych ludzi, którzy na własne oczy widzieli cały wiek naszej historii. Jego życie jest niesamowite. Jakie pytanie powinno mu się zadać przede wszystkim? Lapallo dobrze wie jak zdrowo się odżywiać. Swoją dietę wspomaga długimi spacerami. Starszy pan przechodzi dziennie około dwóch i pół kilometra. Jaki jest dokładnie sekret jego dobrego zdrowia? Staruszek zdradza nam pięć składników, dzięki któremu zapewnił sobie długowieczność. Przepis ten został mu przekazany przez ojca, który był lekarzem. Oto co zalecał mu jeść, aby cieszyć się dobrym zdrowiem przez wiele lat:

5 zdrowotnych produktów – cynamon

Za pomocą tej przyprawy ograniczymy poziom cukru we krwi. Cynamon redukuje poziom złego cholesterolu. Jest on także przydatny przy leczeniu stanów zapalnych, które mogą wystąpić w najróżniejszych częściach ciała. Dodatkową zaletą jest to, że zawarte w nim składniki zapobiegają rozwojowi infekcji.

5 zdrowotnych produktów – miód

W miodzie jest mnóstwo składników odżywczych. Większość z nich jest niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Dlatego tak ważne jest regularne spożywanie miodu. W tym produkcie jest wiele przeciwutleniaczy. Dzięki nim pozbędziemy się toksyn składowanych w naszym ciele. Miód można wykorzystać także jako kosmetyk. W ten sposób zapewnimy sobie świeżą i młodzieńczą cerę.

5 zdrowotnych produktów – czosnek

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Od wieków wykorzystujemy tą roślinę jako lekarstwo. Służy ona między innymi do obniżenia ciśnienia krwi. Składniki odżywcze czosnku pomagają w walce z rakiem, a także zapobiegają chorobom serca. Najlepszym pomysłem jest zjedzenie czosnku bez gotowania go lub mieszania z czymkolwiek innym. W ten sposób dostarczymy do organizmów najwięcej zdrowotnych substancji.

5 zdrowotnych produktów – czekolada

Kakao zawiera wiele zdrowotnych składników, które zapewnią Ci długowieczność. Oczywiście należy spożywać je w niedużych ilościach. Najlepszym wyborem są ciemne, gorzkie czekolady. Zawierają one nawet 70% kakao. Spożywanie tego produktu ogranicza ryzyko pojawienia się depresji. Jest w nim także spora ilość antyoksydantów.

5 zdrowotnych produktów – oliwa z oliwek

Jeżeli podgrzewasz oliwę, wytrąca się z niej większość wartościowych składników odżywczych. Dlatego powinniśmy spożywać ją nieprzetworzoną. Dzięki walorom zdrowotnym oliwy można wyleczy najróżniejsze choroby serca.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

5/5 - (600 votes)
ładowanie...