Omułka zielonowarga – dzięki temu wyleczysz ból stawów oraz obrzęki

omułka zielonowarga

Omułka zielonowarga dla wielu osób to zupełna nowość. Co kryje się pod tą niecodzienną nazwą? Otóż omułek zielonowargi to naukowa nazwa dla małży zielonych. Te morskie stworzonka hodowane są na wybrzeżu Nowej Zelandii. Dietetycy są zdania, że małże zielone wyróżniają się, jako produkt spożywczy szczególnie bogaty w składniki odżywcze. Posada on także liczne walory zdrowotne.

Spożywane małże zielone w świetny sposób wpływają na ludzki organizm i harmonizują jego działanie. Nowozelandzkie hodowle mieszczą się w miejscach naturalnego występowania omułka zielonowargiego. Tym sposobem nie jest zakłócone środowisko, w których się rozwija. Dzięki temu hodowlana odmiana małży zielonej nie traci żadnych zdrowotnych walorów, który występują u ich kuzynów występujących dziko.

Omułka zielonowarga – właściwości

Obecnie dzięki udogodnieniom współczesnej techniki jesteśmy w stanie efektywnie poszukiwać kolejnych nowych form leczenia. Nie musi ograniczać się wyłącznie to wymyślania coraz to nowszych preparatów chemicznych. Dzięki możliwością, jakie zapewniają współczesne laboratoria oraz wymiana informacji pomiędzy krajami odkrywa coraz to nowsze sposobny na naturalne kuracje.

W dalszym ciągu potwierdza to starą mądrość, o niezwykłym bogactwie przyrody i zawartych w niej naturalnych lekarstwach na różne dolegliwości. Dobrym przykładem tego postępu w naturalnych formach leczenia jest właśnie sprawa omułka zielonowargowego. Dzięki przeprowadzonym badaniom udało się odkryć, jak zdrowe jest zastosowanie kuracji na bazie wyciągu z małży zielonej. Okazało się bowiem, że zawarte w nim czynne związki organiczne są w stanie zapobiec bólom oraz obrzękom. Jest to także nieocenione źródło glikozaminoglikany, żelaza i betainy. Co więcej, małże zielone okazują się jednym z najbardziej ekologicznych spośród wszystkich owoców morza.

Składniki zdrowotne małży zielonej

Małże zielone równie dobrze można byłoby nazywać małżami zdrowotnymi. Wszystkie składniki odżywcze, jakie znajdziemy w małżach, występują w idealnej harmonii. Ich działanie wzajemnie się uzupełnia. Sprawia to, że ten środek leczniczy ma niezwykle szerokie zastosowanie. Co dokładnie wartościowego odnaleźć można w tym gatunku małż? Przede wszystkim są to duże pokłady fosfolipidów, aminokwasów, steroli, tłuszczy omega-3, kwasu krzemowego.

Na szczególne wyróżnienie zasługują glukozaminoglikany, które zalicza się do jednego z aminocukrów. Poza tym w małże zielone dostarczają ludzkiemu orgazmowi wiele substancji mineralnych, pierwiastków oraz szeroką gamę witamin. Lista jest długa: fosfor, selen, cynk, sód, jod, wapń, żelazo, potas oraz witaminy A, B1, B2, B3, B6, B5, B12, C, D1, D3, E. Ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych typy omega-3 ekstrakt z omułka zielonowargiego jest świetnym produktem zdrowotnym, dzięki któremu uchronisz się przed chorobami układu krążenia. Natomiast kwas krzemowy sprawi, że tkanka łączna w Twoim organizmie będzie elastyczna i zdrowa.

Omułka zielonowarga – zastosowanie

Preparat z małży zielonej jest świetnym sposobem na poradzenie sobie z bólami reumatycznymi. Jednak to nie wszystkie walory tego naturalnego lekarstwa. Prezentujemy je zatem w tej przejrzystej liście.

Omułka zielonowarga – naturalny wyciąg:

Jest to doskonałe uzupełnienie diety sportowców, osób starszych, a także wszystkich, którym zależy na dobrej kondycji stawów.

Dlatego wyciąg z małży zielonej jest świetnym wsparciem w przypadku problemów ruchowych. To właśnie w nim znajduje się wszystko to, co może zastąpić deficyt kwasu hialuronowego. Wraz z wiekiem nasz organizm nie jest w stanie wytwarzać tej substancji. Z tego powodu w gruncie rzeczy bierze się większość problemów ze stawami.

Warzywa i owoce nie są w stanie zapewnić nam wszystkich potrzebnych nam składników odżywczych. Właśnie dlatego warto sięgnąć po dary morza. Kryje się w nim wiele walorów zdrowotnych, które pozwolą nam cieszyć się pełnią sił.

Pozostaje jeszcze jedno ważne pytanie. Skąd można wziąć wyciąg z małży zielonej? Jest on dostępny w wielu sklepach specjalizujących się w sprzedaży zdrowej żywności. Oczywiście przed dokonaniem zakupu polecamy dokładne zapoznanie się z informacją od producenta. Zalecane dawkowanie to przyjmowanie dziennie maksymalnie do trzech kapsułek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...