„Gene jitsu” – na czym polega ta tradycyjna japońska sztuka uzdrawiania?

gene jitsu

Japonia to kraj, w którym udało się zachować wiele ludowych receptur zdrowotnych. Jedną z najstarszych spośród nich jest system nazywany „Gene jitsu”. Jest to jeden z najważniejszych sposobów na zachowanie dobrego zdrowia. Dzięki zastosowaniu wskazówek znawców Gene jitsu możemy w prosty spokój odzyskać równowagę emocjonalną.

Cały sekret tej uzdrawiającej sztuki polega na odpowiednim uciskaniu poszczególnych części naszej dłoni. Stosowanie Gene jitsu na szczęście nie wymaga wieloletnich studiów nad tym tematem ani zagłębiania się w sekretne arkana tej starożytnej sztuki. Wystarczy przyswoić sobie kilka zasad, na podstawie, których działa nasz organizm. W ten sposób możemy zastosować na sobie skuteczną kurację opartą o doświadczenia wielu pokoleń japońskich uzdrowicieli.

Jak zostało to już wspomniane, Gene jitsu opiera się wyłącznie na punktach zdrowotnych znajdujących się na naszych dłoniach. Otóż okazuje się, że każdy nasz palec odpowiada za inną część naszego ciała, a także za emocje do niego przyporządkowane. Niezależnie od wybranego punktu ozdrawiającego, działanie według zasad Gene jitsu jest identyczne.

Pierwszym krokiem takiej kuracji jest złapanie wybranego palca i trzymanie go po jego obu stronach.W takiej pozycji powinniśmy zostać od trzech do pięciu minut. Równocześnie należy brać głębokie oddechy i równomiernie wydychać powietrze. Jeżeli nasza kuracja zostanie przeprowadzona na każdym palcu, zbliżymy się do zapewnienia stanu harmonii w całym naszym organizmie.

Poniżej prezentujemy szczegółowy poradnik Gene jitsu. Dokładnie wyjaśnione zostało w nim, jaką część naszego ciała uleczymy, jeżeli przeprowadzimy zabieg na poszczególnych palcach naszych dłoni. Proces leczniczy nie dotyczy jednak tylko i wyłącznie zdrowia naszych organów wewnętrznych. W zależności od wybranego palca jesteśmy w stanie zaradzić określonej negatywnej emocji. Dzięki odpowiedniej kuracji, na pewno będziemy w stanie się od niej uwolnić.

Gene jitsu – poradnik uzdrawiania

Kciuk

Jeżeli zastosujemy kuracje na tym palcu, poprawimy funkcjonowanie naszego żołądka i śledziony. Kuracja uśmierzy odczuwane stany lękowe, a nawet depresję. Objawami fizycznymi, które wskazują na konieczność Gene jitsu kciuka to bóle brzucha lub głowy, problemy skórne, a także nerwica.

Palec wskazujący

Ta część dłoni odpowiada za nerki i pęcherz. Fizyczne objawy niedomagania tych organów naszego ciała to bóle mięśni, pleców, zębów, a także niestrawność. Koniecznie zastosuj kurację na tym palcu, jeżeli stale odczuwasz strach, zmęczenie lub rozczarowanie.

Palec środkowy

Gene jitsu należy wykonywać w przypadku problemów ze wzrokiem, z krążeniem krwi, ciągłym zmęczeniem oraz jeżeli dręczy nas migrena bądź silne bóle miesiączkowe. Palec środkowy odpowiada bowiem za nasz pęcherzyk żółciowy, wątrobę oraz odczuwany gniew, drażliwość i poczucie niezdecydowania.

Palec serdeczny

Odpowiada on za poprawne działanie okrężnicy i płuc. Kuracje stosujemy w przypadku występowania astmy, chorób skórnych, dziwnego szumu w uszach, problemów trawiennych oraz tych związanych z układem oddychania. Przy okazji leczenia tych objawów uwolnimy się od takich negatywnych emocji jak smutek, pesymizm i strach przed odrzuceniem.

Mały palec

Ostatni z palców reguluje poprawną pracę naszych jelit, jak i serca. Gromadzą się w nim takie problemy emocjonalne jak lęk, niepokój, brak poczucia własnej wartości oraz nerwowość. Fizyczne objawy, jakie sugerują konieczność przeprowadzenia kuracji w tym punkcie to problemy z kośćmi, choroby serca, bóle gardła oraz wzdęcia.

Bazując na powyżej liście, możesz skutecznie przeprowadzić kurację zgodną z zasadami Gene jitsu. Pamiętaj, że każdy palec odpowiada na zupełnie inne dolegliwości oraz stany emocjonalne. Regularnie kurowanie się za pomocą opisanego sposobu pomoże Ci pokonać problemy zdrowotne, a także ustabilizować Twój stan emocjonalny.

Źródło: nutrilover.com

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Witam

    Czy jak chce uleczyc serce, to rozumie ze trzymam tylko ten jeden palec ktory jest odpowiedzialny za ta funkcje?

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...