Palisz papierosy? Oto prosty sposób, w jaki można oczyścisz swoje płuca!

płuca

Nie wiesz jak oczyścić swoje płuca? Powszechnie wiadomo, że palenie papierosów jest bardzo niezdrowym nawykiem. To właśnie ten nałóg powoduje, że osoby popalające tytoń cierpią na problemy z oddychaniem. Wszystko to przez zanieczyszczenia, jakie dostają się do naszych płuc wraz ze wdychaniem papierosowego dymu. Czy istnieje jakiś sposób, aby zaradzić takiemu zanieczyszczeniu płuc? Rozwiązania warto poszukać w preparatach bazujących na naturalnej recepturze.

Sprawa ta jest bardzo poważna, ponieważ wedle najnowszych statystyk WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) wynika, że co pięć sekund z powodu palenia tytoniu umiera na świecie jeden człowiek. Oznacza to, że tylko w ostatnim okresie zmarło już ponad pięć milionów ludzi, z powodu regularnego palenia papierosów przez dłuższy czas.

Wedle badań naukowych jest już dowiedzione, jakie są konsekwencje palenia papierosów. Wystarczy oddawanie się temu nałogowi przez pięć lat, aby nabawić się problemów z kaszlem lub z oskrzelami. Jednak to nie wszystko. Zanieczyszczenie płuc grozi także osobom, które nigdy nie spróbowały papierosów. Dotyka ono bowiem także tzw. biernych palaczy. Oni zatem również powinni zainteresować się tematem oczyszczenia płuc za pomocom naturalnej receptury.

Jak oczyścić swoje płuca?

Skład naturalnego preparatu:

Sposób przygotowania:

 1. Wlej wodę do garnka i zagotuj ją.
 2. Do gotującej się wody należy dodać miód i dokładnie go wymieszać. Miód powinien się w niej rozpuścić.
 3. W międzyczasie należy drobno pokroić cebulę oraz imbir.
 4. Oba te składniki dodajemy do gorącej wody.
 5. Ostatnim krokiem będzie dodanie do przygotowywanego preparatu kurkumy oraz niedużej ilości samodzielnie startego imbiru.
 6. Wszystkie wymieszane składniki grzejemy w garnku tak długu, aż napar zacznie się gotować.
 7. Kiedy to już nastąpi, przygotowywany lek należy ostudzić.
 8. Przygotowany wywar powinno przechowywać się w lodówce.

W jaki sposób oczyścić swoje płuca?

Ten domowej produkcji lek powinno się spożyć w okresie trzech dni. Po upływie tego czasu nie można go już przyjmować. Wywar oczyszczający płuca dawkujemy w następujący sposób. Uwarzona miksturę dzielimy równo na trzy części, na każdy dzień kuracji. Każdą taką dawkę przyjmujemy na dwa razy.

Pierwszą połowę dziennej porcji należy wypić rano, kiedy jesteśmy jeszcze na czczo. Pozostałą połowę pozostawiamy na wieczór. Należy ją spożyć dwie godziny po kolacji. Podczas omawianej kuracji powinno się uprawiać sport, na przykład proste ćwiczenia fizyczne. Usprawni to proces oczyszczania się naszych płuc. Jeszcze lepsze efekty osiągniemy, jeżeli podczas przyjmowania preparatu będziemy inhalować się za pomocą olejku eukaliptusowego.

Trzeba mięć jednak na uwadze, że najlepszym przepisem na poprawę zdrowia jest rzucenie palenia. Bez wątpienia osoby palące mają bardziej uszkodzone płuca niż te, które stronią od papierosowego dymu. Oczywiście pożegnanie się z nikotyną nie jest łatwym zadaniem.

Jeżeli mamy z tym poważne problemy warto zatem jak najbardziej minimalizować szkody, jakie wyrządzają naszemu organizmowi spalane papierosy. Na przykład poprzez stosowanie opisanej powyżej kuracji.

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Nie, do ciepłej wody. Zgadza się, że traci właściwości, ale musisz być świadoma, że nie wszystkie.

 1. A po co ten wrzątek ? Przecie miód straci swoje dobroczynne właściwości. Uważam że tą miksture można przygotować z wodą do 40 stopni.

 2. Czy miksture na oczyszczenie pluc nalezy Po ostudzeniu odcedzic czy zmiksowac bo to napewno wazne a w perzepisie tego nie ma?

 3. Wszystko, co gotujemy , traci wiele na swojej wartości. Czy nie można tych wszystkich składników włożyć do ciepłej wody i pozostawić na dłuższy czas, aby zaszła reakcja ?? Ja palę od 56 ciu lat i bardzo chciałabym przestać, ale nie mogę 🙁 Taka pomoc pewnie mi się przyda….dziękuję.

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...