Olej kokosowy i sok z cytryny na siwe włosy nie znajdziesz nic lepszego!

Olej kokosowy i sok z cytryny

Olej kokosowy i sok z cytryny to doskonała mieszanka na siwe włosy, sprawdź dlaczego! Siwienie włosów jeszcze kilkadziesiąt lat temu był problemem wyłącznie starszych osób. Dziś, w świecie pełnym pędu oraz chronicznego stresu, siwieć zaczynają coraz młodsi ludzie. Z biegiem lat problem ten dotyka coraz większej ilości osób.

Istnieje kilka sposobów na wytłumaczenie tego, dla czego siwiejemy. Może być to spowodowane problemami z tarczycą, deficytem istotnych składników odżywczych, niewłaściwą dietą, czy zaburzeniami hormonalnymi lub genetycznymi. Niekiedy zdarza się, że ten proces przyśpiesza stosowanie suszarek elektrycznych oraz nieodpowiednich farb do włosów. Wiele osób siwieje po przeprowadzonej radioterapii lub chemioterapii.

Olej kokosowy i sok z cytryny – przepis na siwe włosy

Składniki:

  • Trzy łyżeczki soku z cytryny
  • Olej kokosowy, w zależności od długości Twoich włosów

Sposób przygotowania:

Powinniśmy przygotować za jednym razem tyle preparatu, aby dało się nim pokryć włosy na całej ich długości. Dlatego ilość oleju kokosowego jest całkowicie zależna od tego, czy nosisz długie, czy krótkie włosy. Niezależnie od tego należy dodać do tego oleju trzy łyżeczki soku z cytryny. Gotową mieszankę należy równomiernie rozłożyć na włosy, a także wmasować ją w skórę głowy.

Taką maseczkę pozostawiamy na włosach przez przynajmniej godzinę. Następnie należy umyć głowę szamponem. Zaleca się powtarzać ten zabieg regeneracyjny raz w tygodniu.

Wielu specjalistów przyznaje, że sok z cytryny ma zbawienne działanie dla Twoich włosów. Jest on w stanie zapobiec siwieniu. Wszystko to za sprawą składników, jakie zawiera: fosforu oraz witaminy B i witaminy C. Dzięki tym składnikom odpowiednio odżywisz swojej włosy. Taka naturalna regeneracja zapobiega siwieniu.

Olej kokosowy wyróżnia się swoimi właściwościami antybakteryjnymi. Znajdziemy w nim wiele składników, które korzystnie wpływają na pracę naszego organizmu. Zalicza się do nich między innymi kwas laurynowy oraz średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe. Właśnie te składniki sprawiają, że Twoje włosy będą w o wiele lepszym stanie. W dodatku olej kokosowy przyśpiesza ich wzrost. Jeżeli będziemy regularnie stosować ten produkt powstrzymamy proces utraty białka oraz powstawania łupieżu.

Przy stosowaniu przez dłuższy czas podobnej kuracji masz szanse odzyskać naturalny kolor swoich włosów. Jest to możliwe ze względu na dużą zawartość antyoksydantów w tej niezwykłej mieszance.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...