aspiryna aspiryna aspiryna

Aspiryna jest chyba najbardziej rozpoznawalnym lekiem. Każdy o niej na pewno słyszał. Znajduje się ona na wyposażeniu wielu domowych apteczek. Sięgamy po aspirynę w przypadku pojawienia się gorączki, czy pierwszych objaw grypy lub przeziębienia. Znakomicie sprawdza się ona na niektóre rodzaje bólu głowy.

Specjaliści przyznają, że jest to bardzo przydatny lek. Jego skuteczność bierze z zawartego w nim kwasu salicylowego.

Stosujemy aspirynę w przypadku pojawieniu się różnych problemów ze zdrowiem. Jednak czy wykorzystujemy cały potencjał tego lekarstwa? Wiele osób nie wie, że aspiryna jest w stanie poprawić kondycję skóry. Ci, którzy się o tym dowiedzieli, dziś zachwalają sobie takie wykorzystanie tego leku.

Poniżej przedstawiamy trzy domowe receptury. W taki oto sposób możesz przygotować niesamowicie skuteczną maseczkę rewitalizującą. Pozbędziesz się zmarszczek oraz wyraźnie odmłodzisz swoją skórę.

Maseczka – aspiryna, miód i jogurt

Składniki:

Sposób przygotowania:

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Tabletki należy rozkruszyć. Następnie mieszamy je z dwoma pozostałymi składnikami. Preparat jest już gotowy. Przed rozpoczęciem zabiegu umyj twarz za pomocą zimniej wody. Kiedy to już zrobisz, konieczne będzie przygotowanie specjalnego okładu. W tym celu należy zamoczyć kawałek materiału w wodzie, a następnie podgrzewać go przez pół minuty w mikrofalówce.

Okład nałóż na dziesięć minut na twarz. Przez ten czas na Twojej skórze otworzą się pory. W ten sposób o wiele łatwiej będzie skorzystać z korzystnych mikroelementów maseczki. Po ciepłym okładzie należy przetrzeć twarz ręcznikiem a następnie nanieść na nią przygotowaną maseczkę. Kuracja powinna trwać około pół godziny. Po upływie tego czasu możesz zmyć preparat. Zrób to za pomocą zimnej wody. Po wszystkim najlepiej będzie, jak nałożysz na skórę balsam nawilżający. Efekty tej kuracji będą widoczne już od pierwszego zabiegu.

Maseczka: aspiryna i cytryna

Składniki:

Sposób przygotowania:

Na początku należy rozkruszyć tabletki. Dodajemy je do soku z cytryny i dokładnie mieszamy. Kiedy uda nam się uzyskać jednolitą masę, preparat jest już gotowy. Maseczkę nakładamy na dziesięć minut na skórę twarzy. Po takim zabiegu należy zmyć ją za pomocą zimnej wody.

Maseczka – aspiryna i woda

Składniki:

  • Trzy tabletki aspiryny
  • Trzy łyżki ciepłej wody

Sposób przygotowania:

Aspirynę należy rozpuścić w tej niedużej ilości wody. W ten sposób przygotujesz preparat. Nałóż go delikatnie na skórę Twarzy. Kuracja powinna trwać przez dziesięć minut. Po upływie tego czasu zmyj maseczkę za pomocą zimnej wody.

5/5 - (689 votes)
ładowanie...