Zapalenie zatok? Pozbądź się go w naturalny sposób!

Zapalenie zatok

Zapalenie zatok to powszechne schorzenie. Wedle statystyk amerykańskich specjalistów, każdego dnia cierpi na nie około 35 milionów samych mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Niemal wszyscy, których dotknęło to schorzenie sięgają po gotowe rozwiązania dostępne w aptekach. Wedle kolejnych statystyk, zapalenie zatok generuje rocznie aż szesnaście milionów konsultacji z internistami. Ponadto na leki na to schorzenie sami Amerykanie wydają rocznie około 150 mln dolarów. Zatem co roku wydajemy miliony na podobne leki. Dzieje się tak tylko dlatego, że nie jesteśmy świadomi, że problem można rozwiązać samemu.

Warto pamiętać, ze na podobne problemy są narażone w szczególności osoby cierpiące na astmę, alergie oraz strukturalne zatory nosa. Najczęściej jednak zapadamy na zapalenie zatok wtedy, gdy nasza naturalna odporność jest osłabiona.

Zdaniem specjalistów, zapalenie zatok bierze się z zapalenia błony śluzowej, która znajduje się wewnątrz nosa. Nasze zatoki powinny być drożne. Kiedy zapełnią się śluzem od razu zwiększa się ryzyko pojawienia się stany zapalnego. Do schorzenia może dojść przez grzyby, wirusy albo bakterie. Jego konsekwencje mogą być dla nas poważne.

Jest także wiele wypadków, w których dochodzi do alergicznego zapalenia tej błony śluzowej. Powstaje wówczas obrzęk, który prowadzi do powstania stanu zapalnego zatok. Do pojawienia się podobnych problemów ze zdrowiem przyczyniają się także inne czynniki. Mogą być to polipy w nosie, przeziębienie, skrzywienie przegrody nosowej albo inne uszkodzenie mechaniczne tej części twarzy.

Istnieje kilka rodzajów zapalenia zatok:

  1. Przewlekłe zapalenie zatok. Trwa ono ponad trzy miesiące
  2. Podostre zapalenie zatok. Choruje się na nie od jednego do trzech miesięcy
  3. Ostre zapalenie zatok. Zazwyczaj cierpimy na to schorzenie około jednego miesiąca. Wyróżnia się szczególnym bólem zatok, zatkanym nosem oraz męczącym katarem.

Poznaj przepis na domowy lek na zapalenie zatok

Okazuje się, że najlepszym środkiem na podobne stany zapalne jest ocet jabłkowy. Ten produkt spożywczy jest powszechnie dostępny. Wyróżnia się bardzo szerokim zastosowaniem przy najróżniejszych dolegliwościach. Wszystko to dzięki witaminom, przeciwutleniaczom oraz minerałom, które zawiera. Dzięki octowi jabłkowemu sprawnie pozbędziemy się zapalenia zatok. Konieczne będzie jednak odpowiednie spożywanie tego produktu.

Składniki:

  • Ćwierć szklanki niefiltrowanego octu jabłkowego
  • Pół szklanki wody
  • Jedna cytryna
  • Jedna łyżeczka pieprzu Cayenne
  • Jedna łyżka naturalnego miodu

Sposób przygotowania:

Na początku należy zagotować wodę. Kiedy będzie już gotowa mieszamy ją z octem jabłkowym. Kiedy już ostygnie należy dodać do mieszanki pieprz Cayenne oraz miód. Wszystko starannie ze sobą mieszamy, tak aby równomiernie rozprowadzić składniki. Na sam koniec dolej do mieszanki sok wyciśnięty z jednej cytryny.

Dawkowanie:

Najlepiej przyjmować przygotowany napój dwa razy dziennie. Rano pijmy go przed śniadaniem. Wieczorem zaś tuż przed pójściem spać. Domowy lek należy przyjmować regularnie. Kurację możemy prowadzić aż do momentu odczucia wyraźnej poprawy stany zdrowia.

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Łyżeczkę octu jabłkowego z łyżeczką miodu, ze szczyptą cynamonu, kurkumy, imbiru, kardamonu, gożdzilów mielonych przyjmuję codziennie na czczo od 4 lat. Jestem zdrowa , odporna na wirusy bakterie. Nic mnie nie boli. Polecam włączyć taką kurację dla swego zdrowia.

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...