babka lancetowata babka lancetowata babka lancetowata

Babka lancetowata występuje powszechnie w naszym kraju. Wiele osób błędnie ma ją za chwast. Być może rośnie ona w Twoim ogródku, a Ty o tym nie wiesz. Niewiele osób jest świadomych tego, jak wiele właściwości leczniczych posiada ta niepozorna roślina. Babka lancetowata ma ponad dwieście odmian. Wszystkie one posiadają jednak te same właściwości lecznicze.

Gdzie najczęściej występuje ta roślina? Otóż babka lancetowata upodobała sobie szczególnie miejsca, które zdają się nie sprzyjać rozwojowi roślin. Zaliczamy do nich na przykład skaliste gleby, czy nawet okolice chodnika. Znajdziesz ją też w okolicach żwirowni oraz w miejscach, w których powstają nowe budynki. Co ciekawe, babka lancetowata często rozwija się w pobliży innej zdrowotnej rośliny – mniszka lekarskiego.

Pierwszymi ludźmi, którzy odkryli właściwości babki lancetowatej byli jedni z pierwszych kolonizatorów Ameryki Północnej. Znane są zatem właściwości lecznicze tej rośliny już od około czterystu lat.

Babka lancetowata – poznaj jej właściwości lecznicze

Najczęściej korzystamy z babki lancetowatej, aby ukoić swędzenie, które pojawia się po ukąszeniu komarów. Ta roślina posiada silne właściwości ściągające. Za jej pomocą szybko pozbędziesz się toksyn, które trawiły do Twojego organizmu wraz z ukąszeniem.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Babka lancetowata okazuje się skuteczna także przy kojeniu bólu po użądleniu przez pszczołę lub owady. To jednak nie wszystkie zastosowania tego zioła. Babka lekarska to skuteczny środek na wysypkę lub trądzik. W jaki sposób najłatwiej skorzystać z właściwości leczniczych babki lancetowatej? Jedyne co trzeba zrobić to przyłożyć do skóry świeżo zerwany liści tej rośliny. Warto następnie zabezpieczyć go za pomocą bandażu. Liść powinien pozostać na skórze od czterech do dwunastu godzin, w zależności od efektów tego zabiegu.

Balsam z babki lancetowatej

Możemy pełniej skorzystać z właściwości babki lancetowatej, jeżeli przygotujemy specjalny balsam na jej bazie. Taki naturalny preparat można stosować choćby na hemoroidy.

Nasiona i liście babki lancetowatej

Ta roślina jest w stanie także poprawić stan Twojego układu pokarmowego. W tym celu stosuje się liście oraz nasiona babki lancetowatej. Jest to dobre rozwiązanie szczególnie po przejściu przez terapię antybiotykami. Babkę stosuje się także, jako lekarstwo o właściwościach przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych. Spożywanie tej rośliny złagodzi różne alergie pokarmowe, a nawet objawy celiakii. Możesz przyjmować babkę lancetowatą na wiele sposobów. Przygotuj z niej napar lub dodaj do zupy. Możesz także wysuszyć jej liście i stosować je, jako przyprawa do wielu potraw. Nasiona babki można namaczać albo mielić. Za ich pomocą przyśpieszysz proces przemiany materii. Na pewno pomoże Ci to zgubić zbędne kilogramy.

Zalety picia naparu z babki lancetowatej

Jeżeli dręczy Cię kaszel, przeziębienie lub różne choroby płuc koniecznie skorzystaj ze zdrowotnych właściwości naparu z babki. Tak ziołowa herbatka zawiera w sobie wiele krzemionki. Ponadto ma ona łagodne właściwości wykrztuśne.

Inne zastosowania babki lancetowatej

Babka posiada wiele właściwości leczniczych. Jest ona w stanie złagodzić bóle menstruacyjne, oraz wyleczyć różne choroby skórne, czy zapalenia stawów. Do tego świetnie sprawdza się przy regulacji działania układu trawienia. Stosuj liście babki, jako dodatek do sałatek. Można także je żyć. W ten sposób zredukujesz głód. W jakikolwiek sposób ją wykorzystasz, możesz być pewny, że babka lancetowata wyróżnia się długotrwałym działaniem leczniczym.

5/5 - (670 votes)
ładowanie...