haluksy haluksy haluksy

Haluksy to deformacja stawu, który znajduje się u podstawy palucha. Powstają zazwyczaj przez noszenie ciasnego obuwia. Przez tę deformację skóry na palcu powstaje charakterystyczna narośl. Powoduje ona, że ten palec zaczyna odstawać. Haluksy nie powstają wyłącznie z powodu niewłaściwego obuwia. Może go powodować także grypa, dna moczanowa, zapalenie migdałków, nieodpowiednia przemiana materii, niewłaściwe odżywianie, reumatyczne infekcje stawów oraz wiele innych dolegliwości. Haluksy nie prezentują się atrakcyjnie. Co gorsza mogą nam uprzykrzyć życie, ponieważ utrudnią dobranie pasującego obuwia.

Niektóre kliniki chirurgiczne oferują zabieg usuwania haluksów. Niestety taka operacja nie gwarantuje tego, że wkrótce one odrosną. Na szczęście tradycyjna medycyna zna kilka naturalnych sposobów, za pomocą których skutecznie pozbędziesz się tej dolegliwości. Zabieg chirurgiczny okaże się po prostu zbędny.

Pozbycie się haluksów jest możliwe dzięki tym sposobom.

Napar z liści laurowych na haluksy

Niekiedy haluksy pojawiają się z powodu nadmiaru soli w organizmie. Możesz się go pozbyć, jeżeli w odpowiedni sposób wykorzystasz liści laurowe. Przygotujesz preparat z 5-10 liści laurowych i 300 ml wody. Oba składniki należy razem gotować przez pięć minut. Następnie przygotowany napar przelewamy do termosu i odstawiamy go na całą noc. Rano będzie już gotowy. Przygotowaną porcję należy pić w niedużych dawkach przez cały dzień. Cały zabieg powtarzaj przez trzy dni. Nie zapomnij tego, aby każdego wieczoru przygotowywać napar na następny dzień. Po dwóch miesiącach od zastosowania kuracji zauważysz jej efekty. Jednym z następstw tego leczenia jest odczuwanie większego pragnienia oraz częstsze oddawanie moczu.

Wyciąg z liści laurowych na haluksy

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

W tym przypadku należy skruszyć pięć liści laurowych. Następnie zalewamy je 100 ml czystego spirytusu. Mieszanka powinna przegryzać się przez cały tydzień. Następnie należy ją odcedzić. Gdy wyciąg jest gotowy możesz przygotować zabieg. Na początku należy wymoczyć nogi w misce z gorącą wodą i jedną łyżką sody oczyszczonej. Następnie za pomocą ręcznika dokładnie wycieramy stopy i stosujemy bezpośrednio na haluksy przygotowany wyciąg z liście laurowy. Na końcu musisz założyć ciepłe skarpety z bawełny.

Nacieranie mydłem na haluksy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że można leczyć haluksy za pomocą najzwyklejszego mydła. Ten produkt jest w stanie złagodzić stan zapalny. Dzięki mydle pozbędziesz się bólu, jaki powodują haluksy.

Kurację stosujemy w następujący sposób. Na początku należy zetrzeć na tarce niedużą ilość mydła. Za pomocą uzyskanych wiórków masujemy haluksy. Zabieg powinien trwać przez kilka minut. Następnie należy dokładnie umyć stopy i poczekać, aż wyschną. Na koniec zakładamy na nie ciepłe skarpety z bawełny. Taki zabieg należy powtarzać codziennie przez cały miesiąc.

Oliwa z oliwek na haluksy

Dobrym pomysłem jest zastosowanie oliwy z oliwek. Wykorzystaj ją do masażu stóp. Dzięki takiemu zabiegowi poprawisz krążenie krwi w stopach. Poprawi to także stan zdeformowanego stawu. Taki masy należy przeprowadzać dwa razy dziennie. Powinien trwać on około piętnaście minut. Kurację należy prowadzić tak długo, aż uzyskamy pożądane efekty.

Ostra papryka

W tym produkcie spożywczym znajduje się substancja nazywana kapsaicyny. Za jej pomocą uwolnimy się od bólu i poczucia dyskomfortu. Jest to świetne lekarstwo na haluksy. W jaki sposób możemy skorzystać z tego warzywa? Paprykę należy przekroić na pół i natrzeć nią miejsce, w którym pojawił się haluks. Następnie smarujemy stopy wazeliną i owijamy je gazą lub czystą ściereczką.

5/5 - (575 votes)
ładowanie...