Świetlik – zioło które poprawia wzrok nawet jeżeli masz już ponad 70 lat

Świetlik

Świetlik stosowany jest jako naturalne lekarstwo już od wielu wieków. W średniowiecznej Europie odkryto, że to zioło jest w stanie zaradzić wielu chorobom wzroku. Okazuje się, że średniowieczni lekarze nie byli pierwsi. Już starożytni Rzymianie nazywali ten świetlik „radością”. Legenda mówi, że wzięło się to z okrzyków radości, jakie wydawali ludzi, którym uzdrowiono oczy. Zatem już od wielu lat wiadomo, że świetlik poprawia widzenie i może pomóc także starszym osobom.

Świetlik i jego właściwości

Świetlik jest jednoroczną rośliną. Zazwyczaj ma ona od pięciu do dwudziestu centymetrów wysokości. Jej listki charakteryzują się głębokimi wcięciami. Kwiaty świetlika są w zależności od jego odmiany białe albo fioletowe. Ta roślina kwitnie w lipcu, sierpniu oraz we wrześniu. Świetlik najlepiej rozwija się na trawiastych terenach.

Które części świetlika mogą nam pomóc

Ekstrakt ze świetlika przygotowuje się zazwyczaj na przełomie lipca i sierpnia, kiedy to ta roślina jest w okresie kwitnienia. W ten sposób uzyskujemy substancję, w której znajduje się wiele naturalnych związków chemicznych. Należy do nich choćby tanina, jednak na tym lista się nie wyczerpuje. W ekstrakcie ze świetlika znajdziemy takie substancje jak mannitol, garbniki, czy glukozę. Na szczególną uwagę zasługuje pierwszy z nich. Mannitol jest słodkim alkoholem rozpuszczającym się w wodzie.

Świetlik jest w stanie poprawić Twój wzrok

Medycyna tradycyjna zaleca stosowanie tego zioła. Jest to skuteczny środek na najróżniejsze rodzaje infekcji oka. Wiele badań naukowych wskazuje na to, że dzięki świetlikowi przyśpieszymy gojenie się ran. Ponadto, ta roślina zabija wirusy oraz różne bakterie. Za pomocą świetlika pozbędziesz się bólu oraz wysuszeniu oka.

Niekiedy stany zapalne oczu są następstwem zapalenia mieszków włosowych naszych rzęs. Za sprawą świetlika jesteśmy w stanie pozbyć się tego problemu już w zarodku. To zioło sprawdza się znakomicie przy leczeniu spojówek. Dobrym sposobem na to jest stosowanie ekstraktu ze świetlika tak jak krople do oczu.

Świetlik a układ oddechowy

Wyniki naukowych eksperymentów wskazują na to, że świetlik sprawdza się także, jako środek przeciwzapalny. Zwalcza on zapalenie zatok, katar sienny oraz niemal wszystkie rodzaje infekcji dróg oddechowych, jak na przykład zapalenie błon śluzowych nosa. Można stosować świetlika, jako środka ściągającego. Za jego pomocą pozbędziesz się problemu ciągle zatkanego nosa. Sprawdza się on także przy kurowaniu alergii oraz różnego rodzaju podrażnień.

Kojące działanie świetlika

Coraz więcej ludzi ma okazje przekonać się, że świetlik sprawdza się, jako środek ściągający, który przyśpiesza gojenie się ran. W tym celu należy przygotować kompres z tej rośliny i zastosować go bezpośrednio na skórę. Świetlik nadaje się do leczenia trądziku oraz różnych rodzajów zapalenia skóry.

Dostępne preparaty

Możemy sięgnąć po wiele świetlik na najróżniejszych postaciach. Sprzedaje się go między innymi w torebkach przypominających te od herbaty. Ze świetlika powstają specjalne tabletki, proszki, olejki, a nawet nalewki. Wszystkie takie preparaty można bez problemu odnaleźć w sklepach internetowych, które specjalizują się w naturalnych preparatach leczniczych.

Sposób przygotowania i dawkowanie:

Dorośli mogą przyjmować codziennie trzy dawki świetlika. Powinny wynosić one od dwóch gram do 4 gram. Najlepszym sposobem na wykorzystanie tego zioła jest przygotowanie z niego herbatki. Łatwo ją zrobić. Wystarczy zalać dwie łyżki wysuszonego zioła 200 mililitrami wrzącej wody. Następnie powinny się one parzyć przez około piętnaście minut. Warto przez ten czas kilka razy zamieszać napar łyżką. Przygotowanej herbatki nie można słodzić. Należy podzielić ją na trzy porcję, które wypijemy kolejno w ciągu dnia. Jeżeli zamierzasz stosować świetlik bezpośrednio, należy zakraplać oczy 1-5 razy dziennie. Zalecana jednorazowa dawka powinna wynosić tylko jedną kroplę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...