Najgroźniejsza biała trucizna gorsza od soli i cukru. Jemy ją codziennie!

Najgroźniejsza biała trucizna

Najgroźniejsza biała truciznaglutaminian sodu ukrywany jest w składzie wielu kupowanych przez nas produktów. Producenci przetworzonej żywności zamieszczają tylko informacje o obecność tajemniczego składnika E621. Czy zadajesz sobie sprawę z tego, co tak naprawdę jesz? Większość z nas codziennie spożywa produkty spożywcze, które zawierają glutaminian sodu. Jest to jednak bardzo szkodliwe dla organizmu!

Czym jest glutaminian sodu (Najgroźniejsza biała trucizna)?

Dziś niemal wszystkie produkty spożywcze, które kupujemy w dużych sklepach zawierają glutaminian sodu. Korzysta z nich także wiele lokali gastronomicznych. Dotyczy to miedzy innymi popularnych kebabów oraz barów orientalnych. W ten sposób na co dzień przyjmujemy kolejne dawki tej zabójczej substancji. Większość z nas nie wie nawet, czym dokładnie jest ten chemiczny „ulepszacz” smaku.

Glutaminian sodu to biały proszek. Przypomina w swojej formie cukier lub sól. Niekiedy w przemyśle spożywczym stosuje się ten chemiczny składnik w postaci specjalnego płynu. Wielkie koncerny oferujące przetworzoną żywność dodają go do niemal każdego swojego produktu. Oczywiście nie robią tego bez powodu. Glutaminian sodu wyraźnie wzmacnia smak jedzenia. Pobudza on także nasz apetyt. W ten prosty sposób uzależniamy się od przetworzonej żywności oraz spożywamy jej zdecydowanie za dużo. Jest to bardzo na rękę wielkim koncernom, które liczą na szybki i duży zysk.

Spożywanie dużych ilości glutaminianu sodu prowadzi do szybkiego uzależnienia. Najgorsze jest w tym to, że zdecydowana większość ludzi nie zdaje sobie z tego sprawy. Tymczasem te chemiczne składniki wchłaniają się do naszej krwi. W następstwie doprowadzają do wyraźnych zmian w tej części naszego mózgu, która odpowiada za odczuwanie smaku.

Prawdopodobnie Twój organizm już dziś daje Ci oznaki spożycia zbyt dużej ilości tego chemicznego składnika. Przyjmowanie dużej ilości glutaminianu sodu powoduje migrenę, pogarszanie się wzroku, poważne zaburzenia hormonalne, ogóle osłabienie i zawroty głowy. Często dochodzi także do nudności oraz ból w klatce piersiowej.

Które produkty zawierają w sobie glutaminian sodu?

Tak jak zostało to już powiedziane, dziś ten składnik znajdziemy niemal w każdym produkcie spożywczym, jaki znajduje się na półkach sklepowych. Trzeba być zatem szczególnie uważnym podczas zakupów. Z całą pewnością najwięcej glutaminianu sodu jest dodawanych do gotowych dań, kiełbas, konserwach i fast-foodach. Niektóre koncerny dodają go nawet do piwa! Zalecana dawka spożycia glutaminianu sodu powinna wynosić półtora grama dziennie. Dotyczy to jednak wyłączenie dorosłych. Dzieci nie powinny spożywać więcej niż pół grama dziennie tego chemicznego „ulepszacza”. Statystyki przyprawiają o gęsią skórkę. Wedle specjalistycznych wyliczeń, światowy przemysł przetwórczo-spożywczy wykorzystuje rocznie ponad 200.000 ton glutaminianu sodu.

E621 zostało odkryte przez japońskiego badacza Ikeda Kikunae. To właśnie on w roku 1907 dowiódł, że dodanie tej substancji do potrawy wyraźnie wzmacnia jej smak. Jest to oczywiście prawda. Naukowiec nie wiedział jednak o tym, że glutaminian sodu powoduje wiele efektów ubocznych. Poza tym dziś chciwi producenci żywności dodają go bez opamiętania. W ten właśnie sposób starają się oni uzależnić nas od takich produktów jak słodycze, chipsy oraz różnego rodzaju fast-foody.

Najgroźniejsza biała trucizna – uważaj co jesz!

Koniecznie pamiętaj o tym, aby uważnie przyglądać się składowi kupowanych produktów. Jeżeli chcesz zachować dobre zdrowie oraz uniknąć problemów z nadwagą, musisz wyeliminować ze swojej diety glutaminian sodu. Miej na uwadze to, że często ukrywany jest on w składzie danego produktu pod nazwą „E621”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...