10 powodów dla których warto pić PIWO. Powód 2 jest bardzo ważny!

piwo

Piwo to napój alkoholowy, który świetnym dodatkiem do różnego typu posiłków. Cieszy się ono wielką światową popularnością. Najwięcej piwa pije się w Europie i Ameryce Północnej. To właśnie w USA w ostatnich latach dokonała się piwna rewolucja, dzięki której powstało wiele nowych marek i rodzajów tego złocistego napoju. To zaskakujące, ale z przeprowadzonych badań jasno wynika, że piwo ma w sobie dużo wartości odżywczych. Pod tym względem przewyższa choćby wino. W piwie, podobnie zresztą jak w winie, znajdziemy sporo antyoksydantów. To jednak nie jest jedyny powód, dla którego warto pić piwo. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy obszerną listę powodów, dla których warto pić piwo.

Dlaczego piwo, a nie wino?

Głównym składnikiem, z jakiego warzy się piwo jest słód. Smak tego złocistego napoju zwykło się wzbogacać za pomocą chmielu. Ten akurat składnik jest bardzo wartościowy dla naszego organizmu. W chmielu znajduje się wiele flawonoidów. Są to związki chemiczne, które należą do najskuteczniejszych antyoksydantów. Poza tym, dzięki piwie dostarczymy do naszego ciała wiele składników odżywczych. Zapewnią nam one poprawne funkcjonowanie układu przemiany materii. Wszystko wskazuje na to, że picie w umiarkowanych ilościach piwa pomoże nam zachować pełnie zdrowia.

10 najważniejszych powodów, dla którego warto pić piwo:

 1. Każdy niemal wie, że piwo jest moczopędne. Jest to wielka zaleta, jeżeli zależy nam na poprawnej pracy naszych nerek. Badania naukowe wskazują na to, że picie niedużych ilości piwa zmniejsza ryzyko pojawienia się kamieni nerkowych aż o 40%.
 2. Dzięki piwie zapewnisz sobie zdrowe, twarde kości. Nie ma nic w tym dziwnego. W tym trunku znajduje się spora dawka krzemu. Ten składnik skutecznie poprawi stan naszych kości. Zostało to zresztą dowiedzione przez przeprowadzone eksperymenty.
 3. Nad właściwościami tego napoju prowadzono już wiele badań. Naukowcy orzekli także, że zawarte w piwie naturalne związki chemiczne są w stanie obniżyć poziom LDL, czyli tzw. złego cholesterolu.
 4. Piwo ma w sobie dużą porcję witamin z grupy B. Statystyki wykazują, że osoby regularnie pijące ten trunek uzupełniają tym samym zapotrzebowanie na te składniki o 30% skuteczniej niż miłośnicy win. Co więcej, w piwie znajduje się dużo wartościowej witaminy B12.
 5. Dzięki piwu pozbędziesz się problemów ze snem. Wszystko to za sprawą laktoflawinie oraz kwasowi nikotynowemu. To właśnie w piwie znajdziesz te dwa składniki, które zapewnią ci głęboki sen i naturalną dawkę energii rano.
 6. Eksperci są zgodni w sprawie dobroczynnego wpływu piwa na nasze serce. Statystyki wskazują na to, że osobom, które doceniają ten napój, mniej zagraża zawał serca o 40-60%.
 7. W piwie znajdziemy wiele naturalnych związków chemicznych, które zapobiegają nadmiernemu krzepnięciu się krwi. Oznacza to, że dzięki temu napojowi uchronimy się przed zakrzepom.
 8. Może trudno w to uwierzyć, ale piwo korzystnie oddziałuje na naszą pamięć! Już wielokrotnie dostrzegano pewną dziwną zależność. Otóż osoby spożywające regularnie piwo rzadziej cierpią na chorobę Alzheimera. Sprawa ma się podobnie z demencją starczą.
 9. Piwo to także idealny środek antystresowy. Nadania przeprowadzone na Uniwersytecie w Montrealu wskazują na to, że regularne spożywanie niedużych dawek tego napoju skutecznie wyeliminuje długotrwały stres.
 10. Jedną z właściwości piwa jest jego dobroczynne działanie na naszą skórę. Witaminy, które znajdziemy w tym napoju świetnie regenerują tą część naszego ciała. Mogą one także wpłynąć na odpowiednią pigmentację naszej skóry.

Popularność piwa na świecie

Obecnie oferta piwna na naszym rynku jest stosunkowo urozmaicona. Warto zatem dodać, że piwo niepasteryzowane ma dodatkową zaletę zdrowotną. Otóż oprócz tych wszystkich wymienionych w liście właściwości, znajdują się w nich probiotyki.

Piwo zapewniło sobie wielką popularność na całym świecie. Zaraz obok wody, herbaty i kawy należy do najczęściej spożywanych napojów. Okazuje się zatem, że ma to swoje dobre strony. Jeżeli będziemy je pić z umiarem i z głową, będziemy w stanie poprawić dzięki niemu swój stan zdrowia.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

 1. Ciekawe jaki skład ma tooo piwo pełne chemii tylko naturalne piwko to jest przemysłowe tak jak źywnosć przemysłowa pełna konserwantów .Jak sam zrobisz to będziesz zdrowy bo wiesz co dałeś ..i takie piwko to bedzie zdrowe a po tym to będziesz miał Dne moczanową…i będziesz klientem słuźby zdrowia i o to chodzi……

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...