Lemoniada lawendowa skuteczna na stany lękowe oraz bóle głowy

Lemoniada lawendowa

Lemoniada lawendowa skuteczna na stany lękowe oraz bóle głowy. Skorzystaj z niezwykłych właściwości leczniczych lawendy poprzez przygotowanie z niej świetnej lemoniady. Ta niezwykła roślina pięknie pachnie oraz koi nerwy.

Czysty olejek eteryczny z lawendy ma wiele walorów zdrowotnych. Uznawany jest za jeden z najlepszych produktów tego typu. Dzięki szerokiemu zastosowaniu zyskał on już uznanie wielu ludzi. W tym olejku eterycznym znajduje się ponad 150 różnych złożonych składników. Dzięki nim ten naturalny produkt zwalcza bakterie, grzyby oraz inne mikroby. Ma on także zastosowanie jako środek uspokajający, przeciwbólowy oraz antydepresyjny.

Naukowcy z Florydy dowiedli, ze olejek eteryczny z lawendy zmniejsza stany lękowe oraz obniża podwyższone tętno. Jego działanie sprawdzało wielu studentów tamtejszej akademii medycznej, którzy przystępują do wielu stresujących egzaminów. Taki preparat sprawdza się także jako środek przeciwbólowy. Podawano go w szpitalach tuż przed operacjami chirurgicznymi. Wszystko wskazuje na to, że relaksuje on bardziej niż masaż czy dłuższy odpoczynek.

Olejek z lawendy wyróżnia się wieloma właściwościami zdrowotnymi. Łagodzi stany depresyjne, uwalnia od stresu oraz skutecznie leczy z bezsenności. Wiele osób potwierdza, że dzięki stosowaniu tego produktu pozbyło się problemów z bólami głowy, zatkanymi zatokami, a także z… kacem!

Składniki olejku naftowego poprawią Twój nastrój oraz zredukują odczuwany niepokój

Przykłady zastosowania lawendowej terapii:

Możesz wykorzystać go do masażu. Zredukujesz odczuwany ból. Wkrótce nie będą już potrzebne chemiczne środki przeciwbólowe.

Naukowcy przeprowadzili fachowe studia nad wpływem lawendy w poprawie zdrowia psychicznego. W tym celu posłużono się grupą badawczą kobiet, które odczuwały różne stany lękowe. Badane przypadki były oceniane wedle skali Hamiltona. Służy ona zarówno do pomiaru odczuwanej depresji, jak i niepokoju. Eksperyment wykazał, że dzięki kuracji aromatycznej na bazie tej rośliny udało się zredukować podobne problemy zdrowotne.

Eksperymenty przeprowadzano także w szpitalach. Wy niknęło z nich, że zastosowanie lawendowego zapachu zmniejszyło wśród szpitalnego personelu poczucie odczuwanego stresu.

Aromat lawendowy okazał się bardzo przydatnym wsparciem podczas kuracji osób, które doświadczyły niekorzystnych zmian w wegetatywnym układzie nerwowym.

Z kolejnych badań wynika, że wystarczy tylko trzy miesiące kuracji w oparciu o olejek lawendowy, aby poczuć wyraźną poprawę nastroju. Osoby które jej spróbowały przyznają, że teraz czują się bardziej zrelaksowane. Pozbyły się także stanów lękowych. Dzięki przeprowadzonej kuracji poprawiła się także wydajność pracy mózgu.

Lemoniada lawendowa, czyli jak przygotować ten napój?

Lemoniada lawendowa – składniki

Lemoniada lawendowa –  sposób przygotowania:

Wszystkie składniki należy dokładnie zmieszać ze sobą. Następnie lemoniadę trzeba schłodzić. Możesz zwiększać ilość miodu lub wody w zależności od potrzeb.

Inne zastosowanie olejku eterycznego z lawendy:

W taki sposób możesz wykorzystać olejek lawendowy, jeżeli zależy Ci na rozwiązaniu problemów z bólami głowy lub poczuciem niepokoju.

Dodaj sześć kropli olejku do kąpieli. W ten sposób możesz także zaradzić problemowi z suchą skórą.

Rozpyl dwanaście kropli olejku w miejscu pracy. W ten sposób nie będziesz odczuwał tak silnego stresu.

Możesz przygotować świetny olejek do ciała o lawendowym zapachu. W tym celu wykorzystaj naturalną oliwę z oliwek. Dodaj do niej jedną kroplę olejku eterycznego na każde 30 ml oliwy. W ten sposób efektywnie wykorzystasz lecznicze zalety lawendy: zrelaksujesz ciało i umysł, poprawisz stan Twojej skóry, a także wyleczysz się z bezsenności.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...