Ochrona twarzy przed słońcem – o czym musisz pamiętać?

Ochrona twarzy przed słońcem

Skóra twarzy jest cienka i delikatna, przez co bardzo wrażliwa na zmiany temperatury, wilgotności powietrza, wiatr, zanieczyszczenia oraz procesy, wpływające na jej wygląd od wewnątrz. Wśród czynników, szczególnie odpowiedzialnych za stan i wygląd cery wyróżnić należy promieniowanie słoneczne, wywołujące zróżnicowane zmiany w jej strukturze i wyglądzie.

Przed czym chronić skórę twarzy latem?

O każdej porze roku skóra twarzy wymaga szczególnej dbałości. Bardzo ważne jest jej prawidłowe nawilżenie, ujędrnienie, poprawa napięcia oraz ukojenie podrażnień. Ważne, by kosmetyk odpowiadał potrzebom Twojej cery i dla skóry tłustej dobrana została seria nawilżająca, lekka, szybko wchłaniająca się, natomiast dla cery suchej i wrażliwej łagodząca podrażnienia, zaczerwienienia, nawilżająca i lekko natłuszczająca, by zachować jej równowagę hydrolipidową. Skóra twarzy latem narażona jest przede wszystkim na wpływ wysokiej temperatury i promieniowania słonecznego UVA (w tym promieniowania UVA długiego) oraz UVB. Promieniowanie UVB czyli krótka fala elektromagnetyczna powodują podrażnienia, zaczerwienienie oraz wywołują rumień cery. Promieniowanie UVA dociera do głębokich warstw skóry, wpływając na jej fotostarzenie. UVA uszkadzają strukturę komórkową i sprzyjają tworzeniu się wolnych rodników. Mogą powodować zmiany pigmentacyjne naskórka, wpływają na choroby skóry, w tym rozwój najbardziej niebezpiecznego nowotworu skóry: czerniaka.

Ochrona cery o każdej porze roku

Prawidłowa ochrona skóry twarzy przed promieniowaniem UVA niezbędna jest o każdej porze roku, gdyż długie promieniowanie groźne jest nie tylko latem. UVA przenika przez odzież, szkło, występuje w pochmurne dni i dotyczy nas o każdej porze roku. Ten rodzaj promieniowania ultrafioletowego może uszkadzać rogówkę oka. Skórę twarzy chroń przed niekorzystnym oddziaływaniem promieniowania słonecznego, stosując krem do twarzy z spf 50. W ten sposób zatrzymasz nawilżenie skóry, zapobiegając widocznym efektom przesuszenia, zadbasz o redukcję szorstkości, pieczenia i utrzymanie odpowiedniego napięcia skóry twarzy. Lekka formuła takiego kremu pozwala stosować go pod makijaż.

Jak skutecznie chronić skórę twarzy przed promieniowaniem UV?

Promieniowanie UV jest groźne dla cery zarówno krótko jak i długoterminowo. Unikaj ekspozycji na słońce w godzinach najbardziej intensywnego promieniowania, chroń twarz za pomocą kremów z wysokim filtrem, dedykowanych do twarzy. Zainwestuj w produkt, przeznaczony do stosowania na twarz, spraye i balsamy do ciała na opalanie mogą zawierać bardziej skoncentrowaną formułę, pozostawiającą na skórze film ochronny.

O czym warto pamiętać, by zadbać o cerę latem?

Poza stosowaniem kremu do twarzy z wysokim filtrem spf koniecznie pamiętaj o codziennym, dogłębnym oczyszczaniu cery, tonizowaniu i odżywianiu. Wybierz serum, które szybko się wchłania i doskonale odżywia skórę twarzy. Nie zapominaj o regularnym peelingu, dzięki któremu Twoja skóra zyska idealną gładkość i będzie przygotowana na złotą opaleniznę. Dzięki peelingowi unikniesz powstania nieestetycznych przebarwień, które wraz z promieniami słonecznymi mogą tworzyć się na Twojej twarzy. Nie zapominaj o dostatecznym nawilżeniu organizmu od wewnątrz oraz odżywieniu go cennymi witaminami. Pamiętaj o odpowiedniej ilości snu, wtedy Twoja cera jest wypoczęta, promienna i świetnie wygląda wraz z letnią opalenizną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Dermatologia – jakie choroby najczęściej leczy dermatolog?
Kim jest dermatolog? Tytuł specjalisty dermatologa uzyskuje się po odbyciu...
Jak dbać o dojrzałą skórę?
Bo nawilżenie ma duże znaczenie Proste błędy w pielęgnacji mogą...
Jak dbać o swoją skórę latem?
Letnie miesiące wymagają zwrócenia szczególnej uwagi na codzienne zabiegi pielęgnacyjne...
Egzema na dłoniach – wszystko, co warto o niej wiedzieć
Przyczyny egzemy na dłoniach Egzema na dłoniach może mieć charakter...