Jak dbać o swoją skórę latem?

Jak dbać o swoją skórę latem

Sprawdź, co możesz zrobić dla swojej skóry, by odwdzięczyła ci się pięknym, jednolitym kolorytem i jędrnością.

Letnie miesiące wymagają zwrócenia szczególnej uwagi na codzienne zabiegi pielęgnacyjne skóry i dobór adekwatnych kosmetyków. Wysokie temperatury wraz z bezpośrednią ekspozycją na promienie UV, słoną wodą z morza lub chlorowaną z basenu mogą sprawić, że jeśli nie zachowasz odpowiednich środków ostrożności, przez okres wakacji Twoja skóra stanie się szara, matowa i przesuszona. Co zrobić jak ją pielęgnować, by mieć pewność, że będzie zadbana i zdrowa?

Najważniejsze dla skóry latem jest nawilżanie

Gdy jest bardzo ciepło, skóra całego ciała znacznie szybciej traci wodę, niż jesienią czy zimą. Znacznie szybciej w związku z tym grozi jej ryzyko nadmiernego przesuszenia. Staje się wówczas pozbawiona jędrności, wiotka, mało elastyczna, matowa, skłonna do podrażnień i szybciej ulega procesom starzenia się.

Latem należy więc sięgać przede wszystkim po kosmetyki o działaniu nawilżającym. Pod prysznic wybierz nawilżającą emulsję do mycia ciała i twarzy, której aktywne składniki wnikając w głąb skóry, zapewnią jej odbudowę bariery ochronnej. Bardzo ważną rolę w tym procesie odgrywają ceramidy oraz kwas hialuronowy.

Po myciu za każdym razem wklepuj w twarz krem pielęgnacyjny. Rano powinien to być produkt o lekkiej formule, który szybko się wchłania. Wieczorną aplikację kremu możesz poprzedzić zastosowaniem serum nawilżającego. Ten skoncentrowany kosmetyk wykazuje wyjątkowo silne działanie, które jest ukierunkowane na określony problem.

W całe ciało po kąpieli wmasowuj balsam o działaniu nawilżającym i odżywiającym skórę. Dobrze sprawdzą się także mleczka, olejki, o ile ich właściwości ukierunkowane są na nawilżanie. Jeżeli skóra jest już wyraźnie przesuszona, pozbawiona życia i potrzebuje ratunku, z pomocą może Ci przyjść serum nawilżające do ciała.

Pamiętaj też o regularnym złuszczaniu martwego naskórka, co zintensyfikuje działanie kosmetyków nawilżających.

Dlaczego i jak chronić skórę przed słońcem?

Choć coraz więcej mówi się o szkodliwym wpływie promieni UVA i UWB na skórę, wiele z nas zdaje się o tym zapominać, gdy przychodzą wakacje. Nie chcemy wyglądać blado, więc pragniemy jak najszybciej zapewnić swojemu ciału zdrową opaleniznę. Pośpiech może prowadzić do popełnienie kosztownych błędów. Bezpośrednia ekspozycja skóry na intensywne działanie słońca to nie tylko ryzyko czerwonych poparzeń, ale w przyszłości również powstania nowotworu i przyspieszenia fotostarzenia się skóry, czyli jej degeneracji. Warto pamiętać, że podobne ryzyko niesie za sobą korzystanie z lamp w solarium.

Osobom, które nie chcą odkrywać bladych nóg, z pomocą przychodzą kosmetyki brązujące. Stosując przez 2-3 dni z rzędu dobry balsam brązujący, uzyskasz ładny i subtelny efekt naturalnej opalenizny.

Za każdym razem jednak gdy wychodzisz z domu latem, pamiętaj o stosowaniu ochrony przed słońcem. Nikt nie mówi, że musisz unikać leżenia na plaży. Zawsze jednak aplikuj na ciało kremy z filtrem SPF. Na szczęście coraz więcej kremów pielęgnacyjnych do twarzy na dzień jest w niego wyposażonych. Co ważne, szkodliwe promienie słoneczne oddziałują na skórę także w pochmurne dni, dlatego zaleca się ich codzienne stosowanie, niezależnie od pogody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Dermatologia – jakie choroby najczęściej leczy dermatolog?
Kim jest dermatolog? Tytuł specjalisty dermatologa uzyskuje się po odbyciu...
Jak dbać o dojrzałą skórę?
Bo nawilżenie ma duże znaczenie Proste błędy w pielęgnacji mogą...
Jak dbać o swoją skórę latem?
Letnie miesiące wymagają zwrócenia szczególnej uwagi na codzienne zabiegi pielęgnacyjne...
Egzema na dłoniach – wszystko, co warto o niej wiedzieć
Przyczyny egzemy na dłoniach Egzema na dłoniach może mieć charakter...