Spierzchnięte usta – domowe sposoby na spierzchnięte usta!

Spierzchnięte usta

Spierzchnięte usta – wielu z nas ma niekiedy problemy ze spierzchniętymi ustami. Zazwyczaj występują one wraz z gwałtowną zmianą pogody. Sprzyja im wietrzna aura. Do podobnej dolegliwości dochodzi także zimą. Na szczęście istnieje wiele skutecznych metod, za pomocą których pozbędziesz się problemu spierzchniętych ust. Wszystko co trzeba zrobić, to przełamać swoje codzienne przyzwyczajenia. Sięgnij po jeden z tych skutecznych środków, które zapewnią ci odpowiednia pielęgnację ust.

Doktor Clay J. Cockerell jest dyrektorem Wydziału Badań Dermatologicznych w szpitalu w Dallas. Specjalista ten wskazuje nam, jakie są najczęstsze przyczyny problemów z ustami. Przede wszystkim biorą się one z braku odpowiedniego nawilżenia oraz wystawienia na wiatr i niskie temperatury.

Choć w większości wypadków, to przez wyżej wspomniane czynniki nasze usta stają się spierzchnięte, istnieje jeszcze wiele innych powodów takich zmian. Zaliczamy do nich między innymi:

Uszkodzenie skóry spowodowane przez promieniowanie słoneczne

Różne choroby zapalne skóry

Zmiany przedrakowe

Dr Cockerell zaleca nam, aby jak najszybciej poradzić się specjalisty. Jest to konieczne, jeżeli wszystkie zwyczajne sposoby na taką zmianę wyglądu ust zawodzą. W takiej sytuacji problem może okazać się poważniejszy. Nieodzowne będą zatem ukierunkowane badania w celu znalezienia prawdziwej przyczyny takiej zmiany.

Sposoby na spierzchnięte usta

Poniżej przestawiamy najlepsze środki zaradcze na podobny problem. Sprawdzają się one nie tylko przy leczeniu tej dolegliwości, ale także zapobieganiu pojawienia się jej.

  1. Zawsze dbaj o odpowiednie nawodnienie organizmu. Często zdarza się, że spierzchnięte usta są następstwem odwodnienia naszego ciała.
  2. Skórkę na naszych ustach można pielęgnować. Najbardziej adekwatne do tego okazują się preparaty zawierające filtr przeciwsłoneczny. Nie stosuj go tylko i wyłącznie latem! Zimą także na naszą skórę oddziaływanie słońce.
  3. Wiele osób ma w zwyczaju regularne oblizywanie własnych ust. Okazuje się, że jest to bardzo niedobry nawyk. Jeżeli tak robimy przyczyniamy się do wysychania ust. Dzieje się tak szczególnie wtedy, kiedy pogoda jest wietrzna.
  4. Skóra na naszych ustach ma szczególnie wysokie zdolności samodzielnej regeneracji. Dlatego nie jest konieczne złuszczanie naskórka. Często zdarza się, że jedynie zwiększa to problem z ustami.

Zalecane produkty do pielęgnacji ust

Usta najlepiej pielęgnować za pomocą balsamu. Ważne by zawierał on wazelinę lub parafinę. Dzięki tym składnikom utrzymamy odpowiednie nawilżenie ust. Ochronimy je w ten sposób przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Skóra na ustach w takich warunkach będzie w stanie sama się zregenerować. Dr Cockerell zwraca uwagę, że podobne preparaty należy stosować regularnie przez cały dzień. Szkodliwe może okazać się natomiast stosowanie szminek lub pomadek koloryzujących. W ten sposób narażamy skórę na wysuszenie. Stosuj regularnie balsamy, a wkrótce zauważysz pozytywne efekty.

Jeżeli mimo stosowania balsamów nawilżających sytuacja się nie poprawia, udaj się do apteki. Zapytaj się tam o specjalistyczne środki na ten problem. Są one o wiele silniejsze w działaniu.

Problemy ze spierzchniętymi ustami ciągle powracają? Jest na to sposób

W tym celu może okazać się nieodzowne skorzystanie z maści antybiotykowej. Stosowanie tego środka wymaga jednak uprzedniej konsultacji z lekarzem. Specjalista będzie w stanie odpowiednio zdiagnozować problem oraz dobrać najbardziej właściwą formę leczenia.

Dobrym pomysłem jest stosowanie maści z tlenkiem cynku. W ten sposób może nie przyśpieszysz naturalnej regeneracji ust, ale na pewno uchronisz je przed niepożądanym oddziaływanie promieniowania słonecznego

Środkiem wartym uwagi jest hydrokortyzon. Pamiętaj jednak, że stosowanie tego lekarstwa również wymaga zasięgnięcia rady specjalisty.

Istnieje także szereg naturalnych produktów, które nadają się do pielęgnacji ust. Wśród nich wymienić trzeba przede wszystkim masło shea, olej kokosowy, maści mentolowe, czy lanolinę. Pamiętaj jednak o tym, aby stosować je rozważnie. Niektóre z nich mogą wywołać reakcje alergiczne. W takiej sytuacji doszłoby tylko do zaostrzenia problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...