Rzucenie palenia Rzucenie palenia Rzucenie palenia

Rzucenie palenia nie należy do łatwych zadań. Mimo tego z całą pewnością warto podjąć starania w tym kierunku. Nie ma wątpliwości – palenie to najczęstsza przyczyna pojawienia się raka płuc. Niektórzy przy rzucaniu tego nałogu decydują się skorzystać ze specjalnych produktów farmaceutycznych. Do nich należą między innymi popularne plastry z nikotyną. Okazuje się jednak, że rzucenie palenia można ułatwić sobie dzięki prostym domowym metodom. Są one bardzo skutecznie i niedrogie.

Poniżej zamieszczamy pewien sprawdzony przepis. Wykonaj te zalecenia a w przeciągu trzech dni od rozpoczęcia terapii uda Ci się rzucić palenie na lata. Cała metoda opiera się w gruncie rzeczy tylko o dwa składniki. Nie powinno być zatem większych trudności w jej przygotowaniu.

Rzucenie palenia nie musi być ciężkie. Oto przepis, jak zrobić to bez trudu.

Składniki:

  • Olejek z liści eukaliptusa
  • Olejek eteryczny z cytryny
  • Kilka ziarenek czarnego pieprzu

Sposób przygotowania i dawkowanie:

Oba olejki należy wymieszać w równych proporcjach. Mieszankę należy przelać do słoiczka. Na koniec dodaj do niej pieprz.

Zawsze kiedy tylko poczujesz chęć na papierosa musisz wykonać poniższą czynność. W słoiku z preparatem zanurz wacik. Następnie przyłóż go tuż po nos. Po wykonaniu kilku głębszych wdechów od razu przejdzie Ci ochota na zapalenie papierosa.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Wielu z nas obawia się, że wraz z rzucaniem palenia pojawi się wiele skutków ubocznych. Nie chcemy narazić się na poczucie rozdrażnienia, frustracji a nawet depresji. Właśnie dlatego często stale przekładamy walkę z nałogiem na później. Na szczęście dzięki zastosowaniu tej metody nie musisz obawiać się podobnych objawów. Zapach tej mieszanki zapewni Ci uspokojenie nerwów.

Inne sposoby na rzucenie palenia

Istnieją inne zioła, które możesz zastosować, aby ułatwić sobie walkę z nałogiem:

Żeń-szeń – dużą zaletą tej rośliny jest to, że zmniejsza ona odczuwany stres, zmęczenie oraz lęk. Spożywaj ją regularnie, a poprawisz wydolność swojego układu immunologicznego.

Hyzop lekarski – to zioło dba o stan naszego układu oddechowego. Hyzop nie tylko redukuje ilość śluzu, ale także łagodzi stany niepokoju.

5/5 - (591 votes)
ładowanie...