Aspiryna na odciski, żylaki, szerokie stopy oraz nawilżenie stóp

aspiryna

Aspiryna i spirytus są głównymi składnikami w omawianym przepisie. Popękane i suche stopy to dość powszechny problem. Do tego dochodzi także ogólna szorstkość skóry. Wiele osób cierpi na podobne dolegliwości. Niestety nie za bardzo wiedzą oni, jak można nim zaradzić. Podobne problemy ze stopami mogą mieć różne przyczyny. Najczęściej jest to następstwo noszenie nieodpowiedniego obuwia, stosowania niewłaściwej diety, lub nie stosowania żadnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Szorstka skóra i popękane skóry pięt mogą być bardzo irytującą dolegliwością. Wiele osób miało już szanse się o tym przekonać. Istnieje jednak pewne sprawdzone rozwiązanie podobnych problemów ze stopami. Dzięki stosowaniu odpowiedniej kuracji rewitalizującej sprawisz, że skóra na Twoich stopach odzyska gładkość oraz zdrowy wygląd.

Do przygotowania podobnej kuracji będzie potrzeba tylko dwóch składników. To właśnie za ich pomocą raz na zawsze pozbędziesz się problemów ze stopami. Ów preparat działa skutecznie nie tylko na problem pękających pięt. Śmiało można go stosować w przypadku pojawienia się takich dolegliwości jak żylaki, czy odciski.

Aspiryna na odciski – przepis

Składniki:

  • Dziesięć tabletek aspiryny
  • 200 ml spirytusu

Sposób przygotowania:

Przygotowanie preparatu rozpoczynamy od pokruszenia tabletek. Następnie zalewamy uzyskany proszek spirytusem. Całość dokładnie mieszamy, a następnie zostawiamy na jeden lub dwa dni. Po tym czasie będzie ona gotowa do użycia. Wystarczy jedynie jeszcze trochę ją wymieszać i zamoczyć w niej wacik. Zrobimy z niego specjalny okład na noc.

Wacik należy przyłożyć bezpośrednio do miejsca, w którym pojawił się problem ze skórą. Następnie owijamy je plastikową folią i zakrywamy tą część ciała ciepłym ubraniem. Można na przykład założyć grube wełniane skarpety. Tak przygotowani możemy położyć się spać. Rano od razu należy zmyć preparat ze skóry oraz porządnie nią wytrzeć. Kurację należy powtarzać codziennie. Powinna trwać ona tak długo, aż nadejdą oczekiwane efekty. Zazwyczaj wyraźną poprawę stanu skóry uzyskasz już po dziesięciu dniach.

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...