Olej kokosowy leczy wszystkie choroby jamy ustnej i ubytki w zębach

olej kokosowy

Olej kokosowy na ubytki w zębach? Jak wyleczyć ubytki w zębach? Znamy prostą odpowiedź na to pytanie. Dentyści nie Ci tego nie zdradzą. Jednak kluczem do poprawy stanu zębów jest olej kokosowy.

Wielu z nas dotykają problemy z zębami. Mogą mieć je ludzi w każdym wieku i pod każdą szerokością geograficzną. Każdy powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest właściwa higiena jamy ustnej. Dzięki niej pozbędziesz się żółtych przebarwień oraz nieświeżego oddechu. Ma to także niebagatelny wpływ na uniknięcie wielu dolegliwości, które mogą rozwinąć się w Twojej jamie ustnej. Dzięki regularnemu myciu zębów oraz innym zabiegom higienicznym unikniemy wrzodów jamy ustnej, kamienia nazębnego oraz ubytków.

Trzeba jednak pamiętać, że płyn do płukania zębów oraz porządna pasta nie wystarczą. Konieczne jest stosowanie także innych środków, które poprawią stan Twoich zębów. W 2012 roku przeprowadzono specjalne badania w „Athlone Institute of Technology”. Wniknęło z nich, że olej kokosowy skutecznie usuwa bakterie, które rozwijają się w naszej jamie ustnej. Za pomocą tego produktu spożywczego pozbędziesz się tych szkodliwych mikrobów. Wedle tych badań olej kokosowy świetnie radził sobie z koloniami bakterii Strep Mutans, Streptococcus oraz Candida Albicans. Właśnie one są najczęstszą przyczyną najróżniejszych chorób jamy ustnej.

Te badania kliniczne prowadził doktor Damien Brady. Dziś jest on przekonany, że enzymy, które znajdują się w oleju kokosowym to bardzo pożyteczne i bezpieczne dla nas składniki. Powinniśmy postarać się o to, żeby dostarczyć je do naszego organizmu. Na pewno są one lepszym wyborem niż stosowanie syntetycznych substancji chemicznych, które dotychczas stosowano powszechnie. W dalszym ciągu trwają badania, które mają na celu jednoznaczne udowodnienie leczniczych właściwości oleju kokosowego. Kiedy uda się to ostatecznie dowieść, olej kokosowy będzie zapewne stosowany powszechnie w produktach do pielęgnacji jamy ustnej. Dziś już wielu specjalistów zaleca, aby stosować olej kokosowy do płukania ust. Regularne stosowanie takich zabiegów przyniesie wiele korzyści naszym zębom oraz dziąsłom. Co istotne, nie narazimy się na jakiekolwiek efekty uboczne.

Olej kokosowy – jak go wykorzystać do płukania ust?

Istnieje pewien domowy przepis, za pomocą którego możemy poprawić stan naszych zębów. Potrzebna będzie do niego tylko jedna łyżka olejku kokosowego. Za pomocą tej niedużej ilości naturalnego tłuszczu należy wypłukać usta. Powinno to trwać on dziesięciu do dwudziestu minut. W ten sposób pozbędziemy się wielu bakterii, które zaczęły rozwijać się w naszej jamie ustnej. Jak na razie ta metoda zyskuje powoli coraz więcej zwolenników. Okazuje się jednak, że była on już znana przed wiekami. Zalecała ją tradycyjna hinduska medycyna.

Skąd bierze się skuteczność oleju kokosowego w walce z bakteriami? Przede wszystkim jest to zasługa kwasu laurynowego. Jest on doskonałym środkiem, za pomocą którego uwolnisz się od mikrobów niebezpiecznych dla Twojego zdrowia.

Odpowiednie efekty takiej kuracji zależą od dostosowania adekwatnej dawki oleju kokosowego. Wiele osób ma z tym problem. Okazuje się, że jedna łyżka tego tłuszczu jest optymalnym rozwiązaniem. Należy pamiętać, aby nigdy nie połykać oleju kokosowego, którym płukało się zęby. Wyraźnie podkreślają to specjaliści. Po wykonaniu zabiegu w tym płynie znajduje się dużo bakterii, które znajdowały się wcześniej w jamie ustnej. Jeżeli połkniemy ten olej, wprowadzimy do naszego organizmu wiele mikrobów. Jest to groźne szczególnie dla naszego układu pokarmowego. Po płukaniu trzeba wypluć płyn, a następnie umyć dokładnie usta.

Pamiętaj, że płukanie ust olejem kokosowym jest świetnym wsparciem dla zachowania odpowiedniej higieny ust. Nie może to jednak kompletnie zastąpić regularnego szczotkowania zębów. Olej kokosowy jest tylko dodatkiem, za pomocą którego zapewnisz sobie zdrowe zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...