Masowanie stóp Masowanie stóp Masowanie stóp

Masowanie stóp przed snem, ty również masujesz swoje stopy? Masaż to prosty zabieg, który sami przeprowadzić możemy. Dzięki temu zapewnimy wiele korzyści dla naszego zdrowia.

Specjaliści przyznają, że odpowiedni masaż stóp, nawet ten samodzielny ma niebagatelny wpływ na stan zdrowia.

Masowanie stóp – zdrowotne efekty masażu

Masaż pozytywnie wpływa na nasze krążenie krwi. Stymuluje oczyszczanie naszych gruczołów łojowych i potowych z różnych wydzielin. Pomaga także zredukować podskórną tkankę tłuszczową. Masaż poprawia działanie metabolizmu, ponieważ przyśpiesza przepływ składników odżywczych do naszych tkanek. Pomaga także przy odpowiednim dotlenieniu komórek naszego ciała. Regularne masaże sprawiają, że nasza tkanka jest wzmocniona, znikają obrzęki limfatyczne, a skóra jest mocniejsza i bardziej elastyczna. Dzięki temu wyglądamy zdrowiej i młodziej.

Stan mięśni naszego ciała jest niezwykle ważny. To dzięki nim możemy poruszać naszym ciałem.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Masaż stymuluje nasze mięśnie, przez ich rozciąganie. Działa to w następujący sposób. Pod wpływem masażu mięśnie rozróżniają się a następnie kurczą. W efekcie są one bardziej odprężone. Podczas tego procesu eliminowany jest z nich zalegający kwas mlekowy. Spada zarazem ryzyko wystąpienia skurczów oraz innych bólów mięśni.

Dzięki masowaniu ciała nie tylko wspieramy proces przemiany materii. Jest to także sposób na wyleczenie się z konkretnych dolegliwości.

Z załączonego rysunku można dowiedzieć się, że każda część naszych stóp powiązana jest z konkretnym organem naszego ciała. Dzięki masowaniu tych części stóp poprawisz funkcjonowanie oczu, nerek, czy wątroby.

Jest to już udowodnione że masaż oraz naciskanie wskazanych miejsc na stopach pomoże zaradzić problemom ze wskazanymi narządami oraz uśmierzy ból. Masaż stóp powinno się wykonywać codziennie tuż przed położeniem się spać. Zajmuje on tylko 10-15 minut, a przynosi świetne efekty.

Jeżeli cierpisz na jakieś stany zapalne lub inne dolegliwości, wypróbuj podobną technikę masowania. Wystarczy tylko masować odpowiedni punkt, a także całe stopy dla poprawienia ogólnego stanu zdrowia.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

5/5 - (620 votes)
ładowanie...