12 powodów, dla których w domu powinna znajdować się woda utleniona

woda utleniona

Woda utleniona (nadtlenek wodoru) to skuteczna substancja utleniająca. Dlatego właśnie stał się on jednym z najczęściej stosowanych środków do dezynfekcji, jakie wykorzystujemy w domu. Taki preparat jest tylko i wyłącznie mieszanką wody i tlenu. Mimo tego jest w stanie przez proces utleniania zabić wiele rodzajów mikrobów. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że jest on bezpieczną metodą na odkażenia i dezynfekcje. Do innych walorów wody utlenionej należą właściwości przeciwzakaźne oraz zdolność do wybielania.

Dwanaście zaskakujących pomysłów na wykorzystanie nadtlenku wodoru

Wsparcie układu immunologicznego

Istnieje naturalny proces, do którego dochodzi wewnątrz naszego organizmu. Otóż białe krwinki są w stanie wytworzyć nadtlenek wodoru w celu zlikwidowania bakterii, wirusów oraz toksyn. W taki sposób ta substancja wzmacnia nasz układ odpornościowy.

Oczyszczenie wody

Wystarczy pół litra wody utlenionej aby oczyścić cztery litry wody. W ten sposób będzie nadawała się ona do celów sanitarnych.

Płukanie ust

Wystarczy wypłukać nakrętkę wody utlenionej, aby skutecznie wypłukać usta. Za jej pomocą możesz wybielić zęby, a zarazem uwolnić się od problemu nieświeżego oddechu. Takie efekty będą najlepsze, jeżeli będziemy płukać usta regularnie każdego dnia. Jest to bardzo tani i skuteczny sposób na odświeżenie naszych ust.

Woda utleniona na leczenie przeziębienia

Niektórzy wykorzystują wodę utlenionej do leczenia przeziębienia. W tym celu trzeba zakroplić tą substancją uszy. Podobno wystarczy jedynie kilka kropel, aby uwolnić się od problemu.

Woda utleniona na czyszczenie zębów

Mieszanka sody oczyszczonej i wody utlenionej to nic innego jak przepis na domowej produkcji pastę do zębów. Za jej pomocą usuniemy kłopotliwe przebarwienia oraz pozbędziemy się z zębów bakterii. Warunkiem jest regularne stosowanie tego preparatu.

Wyczyszczenie uszu

Wiele osób korzysta z wody utlenionej przy usuwaniu wosku zalegającego w uszach. Podobny zabieg zaczynami od naniesieniu kilku kropli tej substancji do ucha. Po dłuższej chwili wprowadzamy do ucha także parę kropli oliwy z oliwek. Po paru minutach można już usunąć płyn z uszu. Wraz z nim pozbędziemy się zalegającego wosku.

Zachowanie dobrego zdrowia

Jak zostało to już wytłumaczone, nasze ciało wywarza nadtlenek wodoru, aby pozbyć się niepożądanych mikrobów. Istnieje specjalny rodzaj leukocytów, które nazywamy neutrofilami. To one właśnie produkują nadtlenek wodoru, który służy jako pierwsza linia obrony przed bakteriami, wirusami, toksynami oraz drożdżami i pasożytami.

Zapewnienie higieny oczu

Woda utleniona nadaje się do czyszczenia szkieł kontaktowych. Za jej pomocą skutecznie pozbędziemy się pyłków kurzu, które mogą gromadzić się na szkiełkach.

Leczenie zapalenia zatok przynosowych

Możemy przygotować skuteczną kuracje na zapalenie zatok. Wystarczy wymieszać jedną łyżkę 3% nadtlenku wodoru z jedną szklanką niechlorowanej wody. W ten sposób przygotujemy domowej produkcji spray do nosa. Jeżeli zapalenie jest szczególnie silne, możemy skorzystać z większej dawki nadtlenku.

Woda utleniona na to dobry sposób na ból zębów

Wymieszaj olej kokosowy z wodą utlenioną. Mieszankę przygotuj na gaziku. Kiedy będzie gotowa, przyłóż ją do bolącego zęba. Nadtlenek wodoru skutecznie rozprawi się z bakteriami, które osłabiają ząb.

Dezynfekcja rąk

Woda utleniona to naturalny środek antyseptyczny. Powszechnie używa się go do oczyszczania ran, aby uniknąć możliwej infekcji. Możesz jednak z niego skorzystać także przy myciu rąk.

Zabezpiecz warzywa i owoce przed utratą świeżości

Napełnij zlew zimną wodą i dodaj do niej ćwierć szklanki wody utlenionej przeznaczonej do kontaktu z żywnością. Teraz możesz w niej zamoczyć warzywa lub owoce. W ten sposób zachowają one swoją świeżość przez dłuższy czas. Pamiętaj, aby po tym zabiegu wypłukać je jeszcze raz pod bieżącą wodą.

Pomóż Twojemu zwierzakowi

Woda utleniona równie dobrze nadaje się do odkażania ran ludzi jak i zwierząt. Możesz zatem skorzystać z jej właściwości, jeżeli twojemu pupilowi coś się przytrafi.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

1 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  1. Stosuje te zasady i uwazam je za bardzo skuteczne , nawet dodaje do prania 1 szklanke , swuetnue wybiela nue tylko bala posciel ale i z koloriwych , nie niszczac koloru ?? Polecam !

Polecane

Leczenie kolan i stawów? Wykorzystaj ten domowy środek leczniczy!
Leczenie kolan i stawów jest możliwe dzięki tej sprawdzonej domowej...
Dieta ziemniaczana: w trzy dni możesz schudnąć, aż 5 kg!
Dieta ziemniaczana opiera się na tym niedocenianym przez nas warzywie...
Imbir z cynamonem doskonałe połączenie by schudnąć 3kg w tydzień!
Imbir z cynamonem to połączenie po którym można chudnąć! Skuteczne...
Imbir – oto 9 najważniejszych zalet codziennego spożywania imbiru
Imbir jest rośliną o tak silnych właściwościach leczniczych, że jest...