Zapomnij o uciążliwej menstruacji!

Zapomnij o uciążliwej menstruacji!

Wiele kobiet w różnym wieku odczuwa dyskomfort przed i w trakcie menstruacji. Proste metody są w stanie zapobiec PMS i przykrym dolegliwościom miesiączki.

Dlaczego boli?

Ból podczas okresu jest zazwyczaj spowodowany skurczami macicy, które pomagają w wydalaniu błony śluzowej macicy. Poziom prostaglandyn, substancji chemicznych, które powodują skurcze, jest wyższy podczas menstruacji, co może prowadzić do silniejszych skurczów i większego bólu. Inne czynniki, takie jak: niewystarczające nawodnienie, niedobory witamin i minerałów, endometrioza czy mięśniaki macicy, mogą również przyczyniać się do boleśniejszych miesiączek.

Zapomniany sposób – zioła!

Zioła na obfite miesiączki to mieszanka aż 12 ziół, które poprawiają kobiece samopoczucie w kilku aspektach: niwelują ból i skurcze, regulują krwawienie, zmniejszają napięcie – wyciszają. Tak pomocne są następujące zioła: jemioła pospolita, kozłek lekarski, krwawnik pospolity, malina właściwa, melisa lekarska, nagietek lekarski, pięciornik gęsi, przywrotnik pospolity, rdest ostrogorzki, rumianek pospolity, szałwia lekarska oraz tasznik pospolity. Jeżeli dodatkowo zmagasz się mięśniakami macicy czy torbielami jajników, na te dolegliwości również znajdziesz dedykowane mieszanki – sprawdź w kategorii „Preparaty ziołowe” na www.zdrowersi.pl

Inne metody na bolesne i obfite miesiączki

Poza piciem naparów ziołowych warto swoją codzienność wzbogacić o:
właściwe nawodnienie: różnicuj spożywane płyny, dbaj o odpowiednią ich i ilość i jakość – unikaj napojów słodzonych. Miej na uwadze elektrolity – są niesłychanie ważne dla właściwej pracy mięśni!
regularną aktywność fizyczna: częste spacery, ćwiczenia, joga, mogą pomagać w zmniejszeniu napięcia mięśniowego i poprawie samopoczucia,
dietę bogata w magnez i witaminy z grupy B: magnez pomoże w łagodzeniu skurczów a wraz z B kompleks zadba o dobrą kondycję układu nerwowego,
wypoczynek, relaks, sen: dostateczny odpoczynek i techniki relaksacyjne mogą przynieść ulgę. Śpij tyle, ile potrzebuje tego Twoje ciało – nie zarywaj nocy!

– a już w trakcie okresu – ciepłe okłady mogą pomóc zrelaksować mięśnie i złagodzić ból. Uważaj jednak na wysokie temperatury (np. Gorącą kąpiel), bo mogą wzmóc krwawienie.

Rola witamin i minerałów

Na bolesne skurcze miesiączkowe pomocne mogą być następujące witaminy i minerały:

  1. Magnez: pomaga w relaksacji mięśni i może złagodzić skurcze.
  2. Witamina B6: wspiera w regulacji hormonalnej.
  3. Wapń: podobnie jak magnez, może pomagać w łagodzeniu skurczów.
  4. Żelazo: jest ważne w przypadku obfitych miesiączek, które mogą prowadzić do anemii.

Czas menstruacji może przebiegać spokojnie i harmonijnie. Powyższe sposoby pomogą Ci zadbać o swoje samopoczucie w tym wyjątkowym czasie. Pamiętaj jednak o regularności – picie ziół czy branie magnezu na dzień przed miesiączką nie przyniesie wymiernych efektów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Rezerwacja miejsc na turnusie rehabilitacyjnym PFRON w 2024 roku: Kompleksowy przewodnik
Najlepszy moment na rezerwację miejsca na turnusie rehabilitacyjnym Rezerwacji na...
Zalety psychologicznej terapii online: dostępność, dyskrecja i skuteczność w jednym
Jak można umówić się do psychologa online? Jeśli zechcesz umówić...
Masz te objawy? To znak, że Twoja wątroba niedomaga!
Po czym poznać, że wątroba jest chora? Wątroba jest ważnym...
Gojenie ran bez antybiotyków – odpowiedzialne podejście do leczenia
Nadmiar antybiotyków w obecnym świecie Nadmierne i nieodpowiednie stosowanie antybiotyków...