Medyczny lubrykant na suchość pochwy

Medyczny lubrykant na suchość pochwy

Lubrykanty podczas zbliżeń, czy też masturbacji pozwalają na intensyfikowanie doznań, ale dbają także o stan zdrowia miejsc intymnych. Sięgając po odpowiednie produkty można skutecznie pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości i ograniczonej przyjemności z seksu w przypadku suchości pochwy. Najlepszym wyborem są sprawdzone produkty takie, jak chociażby medyczny lubrykant marki Pjur.

Czym jest spowodowana suchość pochwy?

Suchość pochwy to dolegliwość, która może znacznie uprzykrzyć zbliżenia. Pojawić się może u kobiet w każdym wieku. Suchość pochwy, to inaczej zbyt mały poziom jej nawilżenia w trakcie dnia, nocy, ale także seksu, mimo podniecenia.

Do charakterystycznych objawów zalicza się pieczenie, a także swędzenie, a nawet krwawienia. Co więcej, podczas stosunku może towarzyszyć ból lub nieprzyjemny ucisk. Suchość pochwy może także doprowadzić do bolesnych otarć, które skutecznie mogą zniechęcić do współżycia.

W większości przypadków za przyczynę pojawienia się problemów z suchością pochwy uznaje się spadek żeńskich hormonów płciowych. Jednak dolegliwość ta może także pojawiać się w przypadku nadmiernego stresu, w okresie ciąży i karmienia piersią, a także na skutek przyjmowanej antykoncepcji hormonalnej, a także niektórych leków. Długotrwały problem z suchością pochwy powinien być skonsultowany z lekarzem, ponieważ może także świadczyć o innych problemach zdrowotnych.

Jak radzić sobie z suchością pochwy?

Jeżeli problem z suchością pochwy zdarza się sporadycznie, bądź akurat jesteście w trakcie ciąży, czy karmienia piersią, to możecie skutecznie zwalczyć negatywne skutki dolegliwości, sięgając po lubrykanty. Warto także posiadać dobry produkt nawilżający w trakcie menopauzy, ponieważ w tym trudnym czasie również mogą pojawić się problemy z suchością pochwy.

Dzięki lubrykantom zapomnicie o problemach ze zbyt małym nawilżeniem. Dodatkowo jest to także produkt, który warto używać z gadżetami erotycznymi, zarówno podczas wspólnych zabaw, jak i masturbacji.

Pamiętajcie jednak, że długo utrzymujący się problem z suchością miejsc intymnych powinien być sygnałem do udania się do lekarza, gdyż jego przyczyną mogą być inne problemy zdrowotne. Niekiedy także wystarczy zmienić przyjmowane leki, aby ograniczyć dokuczliwą suchość pochwy.

Dlaczego warto wybrać lubrykant medyczny

Dlaczego warto wybrać lubrykant medyczny Pjur?

W sklepach stacjonarnych oraz drogeriach internetowych znajdziecie wiele lubrykantów. Różnią się od siebie nie tylko wizualnym wyglądem opakowań, ale przede wszystkim składem. Jeżeli zależy Wam na dobrej jakości produktach, to wybierajcie lubrykanty medyczne takie, jak te proponowane przez markę Pjur.

Każdy z oferowanych produktów przechodzi rygorystyczną kontrolę, co gwarantuje najwyższą jakość. Co więcej, marka specjalizuje się w produkcji lubrykantów medycznych,  co oznacza, że skład jest starannie opracowany i dostosowany do odmiennych potrzeb użytkowników. Dodatkowo medyczne produkty są bezpieczne dla wrażliwej skóry miejsc intymnych, a także pozbawione sztucznych składników. Ich zapach jest neutralny lub naturalny, bez zbędnych i mocnych aromatów.

Trzeba też dodać, że marka Pjur jest certyfikowanym producentem wyrobów medycznych. Dlatego możecie być pewni, że oferowane lubrykanty są skuteczne i pozwolą Wam w prosty sposób zażegnać problem z suchością pochwy podczas stosunku oraz masturbacji.

Jak używać lubrykantów medycznych w przypadku suchości pochwy?

Lubrykanty medyczne są bardzo proste w użytkowaniu. Możecie stosować je na dwa sposoby. Pierwszy z nich to naniesienie niewielkiej ilości na zewnętrzne okolice kobiecych miejsc intymnych. Wystarczy już jedna dawka lubrykantu, aby zapewnić poślizg i nawilżenie pochwy. Drugi sposób to aplikacja lubrykantu na członka bezpośrednio przed stosunkiem. Możecie także użyć dodatkowego nawilżenia i w okolicach pochwy i na penisie.

Jeżeli do zabawy włączacie gadżety erotyczne, to także pamiętajcie o użyciu lubrykantów nawilżających. Pomogą Wam w przyjemnych pieszczotach i ograniczą otarcia, które mogą pojawić się w czasie masturbacji, jeśli borykacie się z problemem suchości pochwy.

Jakich składników warto szukać w lubrykantach medycznych?

Przede wszystkim warto postawić na lubrykanty medyczne oparte o naturalne składniki, jak te od marki Pjur. Unikajcie produktów z długim i niezrozumiałym składem. Natomiast w przypadku problemów z suchością pochwy, warto wybierać lubrykanty z substancjami nawilżającymi, jak chociażby kwas hialuronowy, czy naturalne olejki roślinne.

Co więcej, w przypadku problemów z nawilżeniem pochwy lepiej sprawdzą się lubrykanty na bazie silikonu, ponieważ wykazują silniejsze działanie nawilżające od tych na bazie wody, a w dodatku dłużej pozostają na skórze. Trzeba jedynie pamiętać, że jeśli sięgacie po gadżety erotyczne silikonowe, wtedy lepiej sprawdzą się produkty na bazie wody.

Zdecydowanie dolegliwość, jaką jest suchość pochwy można skutecznie ograniczyć dzięki lubrykantom medycznym Pjur. Dobry skład, wysoka jakość oraz skuteczność działania zagwarantują Wam najwyższą przyjemność podczas zbliżeń oraz masturbacji, a jednocześnie zadbają o delikatną skórę miejsc intymnych.

Tekst opracowany przez Kamilę Hrecką – edukatorkę seksualną sklepu N69.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Dlaczego warto zainteresować się masażem Kobido?
Czym jest masaż Kobido i skąd pochodzi? Masaż Kobido to...
Farba do szpitali – jakie powinna mieć parametry?
Jakie cechy powinna mieć farba do szpitali Jeśli zamierzasz pomalować...
Prywatna opieka dla dorosłych w Polsce
Zalety prywatnej opieki: Szybkość i specjalizacja Wśród najważniejszych zalet prywatnej...
Glicyna – dawkowanie, właściwości i zastosowanie
Czym jest glicyna, najprostszy aminokwas endogenny? Glicyna to aminokwas, który...