Czym kierować się, wybierając hulajnogę elektryczną? Wskazówki

Czym kierować się, wybierając hulajnogę elektryczną

Nie ma wygodniejszego sposobu przemieszczanie się po mieście niż hulajnoga elektryczna. Mijasz korki, odpada długie czekanie na autobus. Możesz też zawsze jej użyć, by podjechać do bardziej oddalonego przystanku i odpuścić sobie jazdę komunikacją miejską z przesiadkami. Czym się kierować, wybierając hulajnogę dla siebie? Zobacz najważniejsze podpowiedzi!

Hulajnoga elektryczna — dla kogo?

Hulajnoga elektryczna to sprzęt, który szybko zyskał popularność po tym, jak użytkownicy przekonali się do tej formy transportu dzięki opcji skorzystania z wypożyczanych pojazdów. Znacznie wygodniejsze, a także bardziej opłacalne w długiej perspektywie, jest jeżdżenie na własnej hulajnodze. Nie musisz sprawdzać, czy hulajnoga jest akurat dostępna, a także ponosić dodatkowych opłat, które z roku na rok rosną. Nie mówiąc o tym, że hulajnogi z wypożyczalni są zwykle cięższe niż te, które możesz kupić na własny użytek.

Kto będzie zachwycony perspektywą korzystania z hulajnogi? Przede wszystkim:

 • osoby dojeżdżające do pracy, które muszą pokonać krótkie dystanse z i do komunikacji miejskiej;
 • mieszkający na przedmieściach — by dostać się do pociągu lub autobusu;
 • osoby, które wybierają ekologiczne środki transportu;
 • młodzież, której hulajnoga daje niezależność.

Coraz częściej po hulajnogi elektryczne sięgają też najstarsi i najmłodsi użytkownicy. Seniorom taki pojazd pozwoli przemieszczać się na większe dystanse, najmłodszym — docierać do szkoły w wygodny sposób.

Jak wybrać hulajnogę elektryczną? Najważniejsze parametry

Szukając odpowiedniej hulajnogi elektrycznej, powinieneś określić, na czym ci najbardziej zależy. Zwykle jak największy zasięg na jednym ładowaniu nie idzie w parze z niską wagą urządzenia. Dobrze więc wskazać, który parametr ma dla ciebie kluczowe znaczenie i pod tym kątem oceniać dostępne modele.

Na co jeszcze zwracać uwagę? Przede wszystkim na:

 • maksymalną prędkość;
 • maksymalne obciążenie;
 • czas uzupełniania baterii;
 • wielkość kół;
 • waga pojazdu;
 • wygodny wyświetlacz;
 • łatwe składanie i przenoszenie sprzętu;
 • zachwycający design.

Świetnie oceniane sprzęty znajdziesz w ofercie wielu producentów. Zwróć uwagę na markę Motus, specjalizującą się w hulajnogach elektrycznych, przyjrzyj się także ofercie Xiaomi. Chiński producent, znany ze świetnych smartfonów, nie zawodzi także w kontekście hulajnóg.

Zanim przystąpisz do porównywania poszczególnych pojazdów, zacznij od ustalenia budżetu. Trudno porównywać zaawansowaną hulajnogę za ok. 6000 zł z modelem, który kosztuje mniej niż 2000 zł — to sprzęty stworzone dla zupełnie innych grup odbiorców. Założenie kwoty ok. 2500 zł da ci sporo opcji, by wybrać najlepszą hulajnogę dla siebie.

Pamiętaj o zasadach jazdy!

Gdy zdecydujesz się już na zakup wymarzonej hulajnogi, pamiętaj o zasadach bezpiecznej jazdy. Maksymalna prędkość, z jaką mogą poruszać się te pojazdy to 20 km/h. Tam, gdzie to możliwe, powinieneś korzystać ze ścieżek rowerowych. Jazda po chodniku jest możliwa tylko w szczególnych przypadkach, gdy ograniczenie prędkości na jezdni wynosi ponad 30 km/h. Należy jednak wówczas poruszać się z prędkością zbliżoną do pieszych — w praktyce to ok. 5 km/h. Nie powinieneś podróżować na hulajnodze z drugą osobą, a podczas jazdy dobrze mieć założony kask. Znając najważniejsze zasady korzystania z tego pojazdu, jego użytkowanie będzie nie tylko wygodne, ale przede wszystkim — bezpieczne.

Chcesz sprawdzić urządzenia w najlepszej cenie? Zobacz hulajnogi elektryczne w sklepie MediaMarkt i wybierz model dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Rezerwacja miejsc na turnusie rehabilitacyjnym PFRON w 2024 roku: Kompleksowy przewodnik
Najlepszy moment na rezerwację miejsca na turnusie rehabilitacyjnym Rezerwacji na...
Zalety psychologicznej terapii online: dostępność, dyskrecja i skuteczność w jednym
Jak można umówić się do psychologa online? Jeśli zechcesz umówić...
Masz te objawy? To znak, że Twoja wątroba niedomaga!
Po czym poznać, że wątroba jest chora? Wątroba jest ważnym...
Gojenie ran bez antybiotyków – odpowiedzialne podejście do leczenia
Nadmiar antybiotyków w obecnym świecie Nadmierne i nieodpowiednie stosowanie antybiotyków...