Dyskretny aparat ortodontyczny. Postaw na przeźroczyste nakładki ortodontyczne

Dyskretny aparat ortodontyczny

Pacjenci nowoczesnych gabinetów stomatologicznych mogą nosić nie tylko nakładki do wybielania zębów, jak i ortodontyczne. Dzięki nim można wyprostować zęby bez zakładania aparatu stałego z metalowymi łukami. Nakładki skutecznie zastępują tradycyjny aparat ortodontyczny, który pozwala wyprostować zarówno górny, jak i dolny łuk zębów. Dowiedz się więcej o nakładkach ortodontycznych na zęby.

Plan leczenia zębów powinien uwzględniać nie tylko wypełnienie ubytków i usunięcie kamienia oraz płytki nazębnej w trakcie higienizacji. Powinien obejmować także leczenie wad zgryzu nakładkami ortodontycznymi lub stałym aparatem. Nakładki dentystyczne poprawiają ustawienie zębów, a tym samym estetykę zgryzu. Jednocześnie sprawiają, że ogranicza się ryzyko chorób jamy ustnej, gdyż prawidłowo ustawione zęby są łatwiejsze do dokładnego wyszczotkowania. Sprawdź, dlaczego warto zdecydować się na prostowanie zębów nakładkami w gabinecie stomatologicznym.

Jak działają ortodontyczne nakładki na zęby?

Nakładki stomatologiczne są przeźroczyste, dlatego są zupełnie niewidoczne. Umożliwiają dyskretne prostowanie skrzywionych zębów bez konieczności zakładania aparatu stałego. Są wygodne, gdyż płynnie prostują zęby i dają zauważalne efekty leczenia już po kilku tygodniach regularnego stosowania. Dopasowuje się je do kształtu zgryzu pacjenta, a on sam nosi je na co dzień bez obniżania jakości życia. Nakładki ortodontyczne powstają w cyfrowym laboratorium, dlatego są tworzone indywidualnie dla każdego pacjenta. Po zebraniu odcisków przez lekarza prowadzącego dostosowuje się ich rozmiar oraz kształt do potrzeb konkretnego użytkownika. Dzięki temu po założeniu nie powodują dyskomfortu w jamie ustnej i jednocześnie gwarantują proste zęby.

Alternatywa dla stałych aparatów ortodontycznych

Przezroczyste nakładki na zęby to doskonała alternatywa dla stałego aparatu, jeżeli pacjent z różnych przyczyn nie może pozwolić sobie na ich noszenie. Nakładkę można zdjąć w czasie jedzenia i picia, co ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej. Ponadto można z niej zrezygnować na czas rodzinnych imprez i firmowych uroczystości, by czuć się komfortowo w każdej sytuacji. Nakładka cechuje się biokompatybilnością. Jest w pełni bezpieczna i nie zwiększa ryzyka wystąpienia alergii. Do każdej nakładki dołączone są alignery i podróżne pudełko do przechowywania. Noszenie nakładek nie zwiększa ryzyka wystąpienia nadwrażliwości zębów w czasie picia zimnych i gorących napojów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Poznajemy korzyści z posiadania implantów zębowych
Oto najważniejsze zalety implantów, które coraz częściej stają się alternatywą...
Higienizacja zębów – jakie daje efekty?
Higienizacja zębów – co to jest? Jest to zabieg, który...
Jak wybrać dobrego dentystę?
Wykształcenie i doświadczenie Kiedy chcesz wybrać gabinet stomatologiczny, zwróć uwagę...
Zęby Mądrości: Co to Jest i Jak o Nie Dbać?
Czym są zęby mądrości? Zęby mądrości, znane też jako trzecie...