Jak się pozbyć bakterii z pożywienia? Kilka trików

Jak się pozbyć bakterii z pożywienia? Kilka trików

Miliony bakterii i drobnoustrojów każdego dnia towarzyszy nam podczas wszystkich czynności – w tym również podczas jedzenia. Nawet teraz, w dobie wysoko rozwiniętej technologii spożywczej wciąż borykamy się z wieloma szkodnikami, które przenoszone są, chociażby w pożywieniu. Jak pozbyć się takich bakterii? Poznaj kilka sprawdzonych trików.

Sprawdzaj datę przydatności do zjedzenia

Jednym z najważniejszych czynników eliminujących wiele szkodliwych dla człowieka drobnoustrojów jest dbanie o to, by zawsze przygotowywać posiłki z produktów zdatnych do użycia. Każdy producent pożywienia ma obowiązek podawania daty ważności swoich produktów. Dla wielu z nas jest to tylko sugestia, do kiedy dane mięso, owoc, czy ser może być zjedzony. Warto jednak poważnie traktować takie oznaczenia.

Produkt z przekroczoną datą ważności to produkt, który jest narażony na występowanie wielu szkodliwych dla zdrowia bakterii, grzybów, niewidocznych pleśni i innych drobnoustrojów. Te w najlepszym wypadku doprowadzą nas do rozstroju żołądka. W najgorszym natomiast doprowadzi do poważnych problemów zdrowotnych. Jedna z najważniejszych rad, by pozbyć się bakterii w pożywieniu? Zadbać, by się nie rozwinęły, spożywając produkty w zgodzie z ich przydatnością do zjedzenia.

Zamiast mycia skup się na dezynfekcji pożywienia

Zamiast mycia skup się na dezynfekcji pożywienia

Mycie owoców i warzyw to tradycyjne działanie, do którego przyzwyczailiśmy się, przed ich wykorzystaniem w naszych potrawach. Warto jednak pamiętać, że w wielu miejscach w Polsce woda kranowa wcale nie może uchodzić za wodę doskonałej wartości.

Dlatego też, przed wykorzystaniem danego produktu spożywczego — czy to warzywa, owoca, mięsa czy ryby warto poddać je oczyszczeniu za pomocą dedykowanej myjki ultradźwiękowej. Myjka ultradźwiękowa do warzyw i owoców wyposażona jest w specjalną technologię (w przypadku modelu oczyszczarki Milerd Detoxer jest to technologia Megasonic Cleaning z aktywnym tlenem), która zapewnia pozbycie się aż 99.9% metali ciężkich, 96.3% pleśni i 97.3% pestycydów. Skuteczność działania urządzenia jest potwierdzona laboratoryjnie, co pozwala mieć pewność, że tak potraktowane pożywienie będzie wolne od zdecydowanej większości bakterii i szkodliwych substancji.

Zwracaj uwagę na pochodzenie produktów spożywczych

Kraj pochodzenia to bardzo istotna informacja, która z punktu widzenia zachowania zdrowej diety i zrównoważonego trybu zdrowia zaważy o tym, jak wiele bakterii i innych substancji znajduje się na podstawowych produktach spożywczych. Nie od dzisiaj wiemy, że te produkty, które na nasz rynek muszą przebyć długą drogę, wzbogacane są o różne substancje konserwujące, wydłużające i ich zdatność do jedzenia, ale dodając też nierzadko bakterie, które są dla naszego organizmu szkodliwe.

Jeśli więc mamy wybór, starajmy się kupować produkty spożywcze pochodzące z lokalnych rynków i od sprawdzonych producentów, którzy w swoim biznesie stawiają przede wszystkim na ekologie. Oczywiście nie zawsze jesteśmy w stanie zweryfikować, jakich substancji używali producenci i wciąż wykorzystanie myjki ultradźwiękowej będzie świetnym pomysłem, jednak jedzenie — bez względu czy owoce, warzywa, czy mięso, ze sprawdzonego i znanego źródła z pewnością jest wolne od szkodliwych substancji, co wpłynie pozytywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale przede wszystkim na nasze doświadczenia z jedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane

Mobilność i niezależność – specjalistyczne wózki inwalidzkie dla najmłodszych
Wybór odpowiedniego wózka inwalidzkiego jest kluczowy, ponieważ każde dziecko ma...
Najmodniejsze odcienie na zimę – odśwież swoją fryzurę na nowy sezon
Kowbojska miedź Kowbojska miedź to niezwykle fascynujący odcień farby do...
Jak kupić aparaty słuchowe na NFZ? Najważniejsze informacje dla pacjentów
Komu przysługuje dofinansowanie do aparatów słuchowych? Aby kupić aparat słuchowy NFZ, trzeba...
Jak lecznicza marihuana wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie?
Czym jest medyczna marihuana? Marihuana lecznicza to susz, który powstaje...